SPORTURI  »  JOCURILE OLIMPICE  »  FOTBAL

VIDEO Atenție, România! Liberato Cacace, adversarul din meciul decisiv de la Tokyo, a marcat golul turneului

Liberato Cacace, în dreapta, alături de Chris Wood

Articol de GSP - Publicat duminica, 25 iulie 2021 20:35 / Actualizat duminica, 25 iulie 2021 20:36

Liberato Cacace (20 de ani), fundașul stânga la naționalei olimpice din Noua Zeelandă și al lui Sint-Truiden, a marcat un gol încântător în eșecul cu Honduas, scor 2-3.

• Miercuri, de la 11:30, România înfruntă Noua Zeelandă. De la aceeași oră, Coreea de Sud dă piept cu Honduras
  • România are nevoie neapărată de victorie pentru a se califica în sferturile de finală.

Noua Zeelandă a lăsat o impresie frumoasă după primele două partide ale grupei A de la Jocurile Olimpice. A învins marea favorită Coreea de Sud, scor 1-0, iar astăzi a fost implicată într-o dispută spectaculoasă împotriva celor din Honduras.

Liberato Cacace, gol senzațional la Jocurile Olimpice

Primul gol al meciului cu Honduras a venit în minutul 10. Liberato Cacace, fundaș aflat în vizorul celor de la Juventus, a tras năprasnic de la 22 de metri, cu mult efect, aproape de vinclul porții adverse.