Alte știri din fotbal
Gică Popescu, reacție dură după înfrângerea cu Metaloglobus: „Este un rezultat mai mult decât rușinos”
0
Antrenorul echipei din play-off, la un pas să semneze cu FCSB: „A fost la mine acasă” » Cum au decurs negocierile
0
Ce spune Dorinel Munteanu despre plecarea de la Hermannstadt, după ce a salvat echipa: „Asta e cel mai bine pentru toată lumea”
0
Gigi Becali a spus cum l-a ales pe Marius Baciu: „Asta a fost singura lui cerință” + Ce salariu va avea antrenorul
2
Știri din fotbal internațional
ȘOCUL serii în fotbalul european: Pep Guardiola pleacă de la Manchester City
1
Deschidere de scor în Arsenal - Burnley: „tunarii” sunt la un pas de titlu
0
Transferă Cristi Chivu un alt fost jucător al său de la Parma? » Scouterul lui Inter l-a urmărit și în weekend!
0
Procuratura a deschis anchetă după sărbătoarea lui Inter » Gestul care îl poate costa pe Marcus Thuram!
0
Lifestyle
Trend ȘOCANT în Coreea de Sud! Ce au remarcat privitorii la femeile din tribune
2
„Yoga, meditație, plus liniștea naturii” » Partenera internaționalului „tricolor” a găsit o oază în afara României
18
„El Peque” s-a căsătorit cu „cea mai frumoasă femeie de pe planetă”
9
Mașina comunistă va avea un nou model după o pauză de 50 de ani » Au copiat Dacia: imagini în premieră
3
Avocată din Iași, condamnată la 7 ani de închisoare pentru tentativă de ...
Libertatea
Orașul numit cândva „rușinea Italiei” a devenit una dintre cele mai ...
Adevărul
De nedespărțit și după moarte! Incredibila legătură dintre un fotbalist și ...
GSP SPECIAL
INTERVIU Sorin Pîslaru, cardiologul român care lucrează la Clinica Mayo, ...
Libertatea
Sunt lucruri pe care un specialist le vede cu ochiul liber. Acesta este argumentul celui care a facut declaratia. Exista anumite limite ale umanului pe care doar cu un “ajutor” le poate depasi un sportiv. Cu istoricul lor in materie de dopaj, chinezii sigur au facut ceva necurat. Daca testul antidpoing va fi facut in mod corect sunt convins ca va izbucni un scandal monstru. Sa asteptam !
Asta ca e chinez e trișor? Dar ala ca e francez Marchand care a câștigat doua medalii de aur într-o zi nu e? Doar asta ca e chinez e pus la zid, ala marele progresist francez e curat
Ii inteleg frustrarea pentru ca un compatriot de-al lui a luat argintul,mi-e greu sa cred ca s-a dopat avand in vedere ca imediat dupa curse se fac teste antidoping.
Într-adevăr e foarte șocantă și inexplicabilă diferența dintre timpii calificărilor și cel din finală!!!! Cum naiba sa ai penultimul timp și apoi o secundă și jumătate....in finală?!?!! Sunt convins că chinezii folosesc "stimulente ascunse"
Sa-l testeze pe francez zic ... Ca pe chinez l-au testat și nu vor găsi nimic probabil
Este adevărat ca timpul scos de chinez este fenomenal ( sper sa-l găsească cu bube-n cap) , însă timpul lui Popovici este departe de ceea ce a obținut el pe 100 . A scos de trei ori timpi sub 47 de secunde , cel mai bun fiind 46.86 ( record mondial ) . Dacă aseară obținea un 46,90 nu mai era un tam tam asa de mare. Timpul lui Popovici a fost bun dar nu foarte bun . Atât a putut aseară și nu trebuie judecat. Totuși dacă se apropia de 47 secunde obținea argintul. Pe lângă performanta chinezului, pe mine m-a impresionat ceea ce a făcut australianul pe ultimii 50 de metri pt ca a întors ultimul , cu cel mai slab timp, ajungând pe locul doi . Se pare ca în partea a doua avut un timp foarte apropiat de cel obținut de chinez. Performanta australianului este de toată lauda. Sa întorci ultimul și sa termini pe doi este chiar o performanta. PS- Și Popovici a întors al șaptelea terminand pe trei.
asa vorbeau si altii despre armstrong dupa fiecare tur castigat (6).
Sigur și-a băgat în vene…
Chinezul inoata altfel, respira ca submarinul, sta cu capul la 78 de grade, are el calitati. Ziceti mersi ca era obosit, altfel castiga cu 5 metri avans.
Nu ies. Chinezii-s experi in dopaj.
Conectează-te la contul tău pentru a adăuga comentarii.