NATATIE  ·  CE DE NATAȚIE

VIDEO+FOTO Robert Glință a câștigat bronzul la Campionatele Europene în proba de 100m

Vineri, 15 Decembrie 2017

Robert Glință (21 de ani) a cucerit medalia de bronz în proba de 100 de metri spate, la Campionatele Europene de natație în bazin scurt de la Copenhaga.

Timpul românului legitimat la Dinamo a fost 49.99, care a reprezentat totodată și un record național. Medalia a fost decernată de Camelia Potec.

Aurul a fost câștigat de rusul Kliment Koleșnikov, cu timpul 48.99, iar pe locul 2 s-a clasat Simone Sabbioni, cu timpul 49.68.



Fiul unui mare baschetbalist român a murit călcat de tren la Londra. Blestemul celei mai bune echipe din baschetul românesc

Libertatea

Comentarii (6)

sakamoto  •  16 Decembrie 2017, 10:19

Care este romanul Robert Glintza, din fotografie?

Petru Daniel  •  15 Decembrie 2017, 22:33

Ne bucuram, doar nu suntem nebuni sa nu ne bucuram. Dar ne-am bucura si mai mult daca am vedea stiri sportive pe saitul asta, nu toate *** pe care le trage omul cu ***.

Acest comentariu a fost moderat deoarece continea limbaj vulgar sau jignitor.

haideusicfr  •  15 Decembrie 2017, 21:59
Postat de Petru Daniel pe 15 Decembrie 2017, 21:53

In sfarsit, ati auzit si voi la radio de stirea asta!

Indiferent unde am auzit-o, ne bucuram.

Vezi toate comentariile (6)

Comentează

Agenda

Oră Competiție / Post TV
06:30 Tenis, WTA

Turneul din Hiroshima

Digi 2
09:00 Tenis, WTA

Turneul din Zhengzhou

Digi 2
11:00 Tenis, WTA

Turneul din Nanchang

Digi 2
11:30 Fotbal, Liga 2

UTA Arad - Mioveni

Digi 1, Telekom 1, Look Sport
12:00 MotoGP

Grand Prix San Marino

Eurosport
13:00 Fotbal, La Liga

Eibar - Espanyol

Digi 2, Telekom 2, Look Sport 2
13:30 Fotbal, Serie A

Genoa - Atalanta

Digi 1, Look Plus, Telekom 1
15:00 Fotbal, La Liga

Alaves - Sevilla

Digi 2, Telekom 2
15:00 Volei M

România - Italia

Telekom 3
15:30 Fotbal, Liga 2

FC Argeș - Rapid

Digi 1, Telekom 1, Look Plus
15:30 Handbal M

CS Dinamo - Dobrogea Sud Constanța

TVR 1
16:00 Fotbal, Serie A

SPAL - Lazio

Digi 3, Look Sport, Telekom 4
16:00 Fotbal, Ligue 1

Nantes - Reims

Digi 4, Look Sport 2
16:00 Fotbal, Cehia

Zilina – Sparta Praga

Look Sport 3
17:00 Fotbal, La Liga

Celta Vigo - Granada

Digi 2, Telekom 2
18:00 Fotbal, Liga 1

Politehnica Iași - Hermannstadt

Digi 1, Telekom 1, Look Plus
18:00 Handbal M

Veszprem - HC Motor Zaporozhye

Digi 3, Look Sport 3
18:00 Fotbal, Ligue 1

Saint-Etienne - Toulouse

Digi 4
18:00 Ciclism

Turul Spaniei

Eurosport 2
19:00 Fotbal, Serie A

Roma - Sassuolo

Digi 2, Look Sport 2, Telekom 2
19:00 Fotbal, Bundesliga

Paderborn - Schalke

Telekom 3
19:30 Fotbal, La Liga

Valladolid - Osasuna

Digi 3
20:00 Handbal M

THW Kiel - VIVE Kielce

Digi 4, Look Sport 3, Telekom 4
21:00 Fotbal, Liga 1

Universitatea Craiova - FCSB

Digi 1, Telekom 1, Look Plus
21:45 Fotbal, Serie A

Verona - AC Milan

Digi 2, Look Sport 2, Telekom 2
22:00 Fotbal, La Liga

Betis - Getafe

Digi 3, Telekom 3
22:00 Fotbal, Ligue 1

AS Monaco - Marseille

Digi 4, Look Sport
22:00 Fotbal, Portugalia

Boavista – Sporting

Look Sport 3
Program TV complet

Liga 1