Alte știri din fotbal
Concluziile lui Raul Rusescu după ce Universitatea Craiova a cucerit titlul: „U Cluj a pierdut meciul de când au plecat de la hotel”
0
Leii au devorat Superliga! Universitatea Craiova este campioana României după 5-0 cu U Cluj! Titlul revine în Bănie după 35 de ani
107
Imagini EPICE de la petrecerea de titlu a Universității Craiova! Cum a fost fotografiat Mihai Rotaru
0
Previziunea lui Nicușor Bancu s-a adeverit după 12 ani » Cu piciorul franjuri, căpitanul Craiovei scria pe foaie un mesaj din două cuvinte
0
Știri din fotbal internațional
PAOK a ratat și Liga Campionilor » Final amar de sezon pentru Răzvan Lucescu
1
Final în meciurile românilor din penultima etapă din La Liga: cum arată lupta pentru cupele europene
0
West Ham, cu un picior în Championship » Tottenham e la mâna ei pentru menținerea în Premier League
0
Moment incredibil! Neymar s-a umplut de nervi, după ce a fost schimbat din greșeala arbitrului
0
Lifestyle
„Yoga, meditație, plus liniștea naturii” » Partenera internaționalului „tricolor” a găsit o oază în afara României
12
„El Peque” s-a căsătorit cu „cea mai frumoasă femeie de pe planetă”
9
Mașina comunistă va avea un nou model după o pauză de 50 de ani » Au copiat Dacia: imagini în premieră
3
Nuntă de lux la FCSB! Cerere spectaculoasă pe plaja din Zanzibar, căsătorie în orașul natal din România
15
Cine a făcut parte din juriul Republicii Moldova care a acordat României ...
Libertatea
NYT: Israelul ar fi investit milioane de euro pentru a-și crește influența ...
Adevărul
De nedespărțit și după moarte! Incredibila legătură dintre un fotbalist și ...
GSP SPECIAL
Prezentatoarea care a anunțat punctele acordate de juriul din Republica ...
Libertatea
Nu vorbeam despre asta. Nu are legatura calitatea. Vorbeam de depreciere AUDI. lasa masinile americane. AUDI SE DEPRECIAZA la fel in orice tara, asta spun. Ca lea Americane se deprtecieazxa mai mult ? Fara indoiala. Dar si acolo depidne de ce. Cu un C8 Z01 sau Z06 faci bani in ziua de azi. Cel putin 30 000$ . Poate si 100 000$ , daca reusesti sa pui mana pe unul. Din pacate Audi nu are nici un model asa la ora actuala. Cum au Porsche Ferrari Lambo...adica modele noi pe care le cumperi si le revinzi cu bani peste ce ai cumparat. Cateodata multi.
0% adevar. In America toata lumea stie cum se deprecieaza masinile americane. Nici pe departe. Plus...ce vorbim noi aici ? Citeste americanul articolul din GSP sau cum ? Nu are legatura.
Fiindca ai citit de 4 ori, iti spun ca americanii vor sa isi determine proprii consumatori să cumpere din țară, desi masinile lor sunt slabe calitativ. E ca si cum noi am face o campanie mediatica cat de mult se devalorizeaza anumite masini europene, recomandand ca românii să cumpere Dacia deoarece doar ele isi păstreaza pretul si fac o diferenta calitativa.
Audi dă clasă oricărei masini americane, fără exceptie. Poti sa spui de Mustang sau Corvette, nici la jumatate nu ajunge nivelul calitativ a marcii germane. Cu ce pot ei dansa , cu preturile, un Mustang il cumperi la jumatate pretul unui Audi, iar Corvette e mai ieftina cu minim 25%.
Sa ne uitam la articolul lui Ianis Stoica , ca exemplu. Pai asta a cumparat un 2019 Superfast 812 la 330 000 euro. Daca nu face 5000 km / an , si face 1-2000 km / an, peste 3-4 ani il vinde la 350-400 000 euro. Deci, a condus masina " GRATIS'. Sa nu uitam ca nu castiga 20 sau 70 000 euro, ca are niste cheltuieli totusi : asigurare, benzina, intretiener, inmatriculare, etc. DAR, ce spune este ca NU pierde bani cu ea. Si O conduce gratis. BA EU ZIC ca iese pe pozitiv cand o vinde.
Desi am citit de 4 ori, Nu inteleg ce vrei sa spui. Ca alea americane se depreciaza si mai rau ? E adevarat. Dar Audi ...se devalorizeaza la fel, independent de tara. Ca este in Germania sau in SUA...de o cumperi noua....dupa 3-6 luni , tot acolo esti.
Americanii incearca din rasputeri sa scoata capul in fata tehnologiei europene, dar mai ales celei germane si sa determine pe cale sentimentala cumparatorul american să se uite mai mult spre masinile indigene mult mai proaste
:). Vai de ei de autori ! Incredibil ! Cam 0.1% din masinile vandite in lume nu se devalorizeaza. Ba din contra la unele le creste valorea. Car este scopul articolului ? Ca sa intelegem si noi o treaba..
Tudorică... păi cât a pierdut în cele din urmă cel care și-a vândut mașina: peste 25000 de euro sau 22000 de euro???
Sa intelegem ca au trecut si americanii la euro sau cum ?
Conectează-te la contul tău pentru a adăuga comentarii.