SPORTURI  »  RUGBY  »  FINALA CUPEI ROMÂNIEI

Dinamo a luat Cupa într-un meci presărat cu incidente

Articol de - Publicat sambata, 10 mai 2008 00:00

Dinamo cîştigă Cupa României împotriva Stelei (30-18) după ce a forţat pe final

În repriza secundă a finalei Cupei României la rugby dintre Steaua şi Dinamo jucătorii celor două echipe s-au contrat mai dur. La scorul de 18-15 pentru roş-albaştri, în "22"-ul dinamovist jucătorii s-au îmbrîncit timp de cîteva zeci de secunde, fiind despărţiţi de arbitru. Faza s-a repetat cîteva minute, cînd arbitrul a fost nevoit să arate şi cîte un cartonaş galben de fiecare echipă. Dinamoviştii s-au impus în cele din urmă cu 30-18, înscriind două eseuri pe final de meci.

Campionul modest de la FCSB » Povestea unui fotbalist atipic din vestiarul roș-albastru: greu încercat în copilărie și salvat de soție + locuiește în zona blamată de bucureșteni

FCSB se transformă total » Planul lui Becali pentru Liga Campionilor conține și „opțiunea interzisă, din umbră”