RUGBY    •   ROMÂNIA A - KENYA 46-5

GALERIE FOTO Victorie clară pentru România în amicalul cu Kenya, la debutul noului selecționer

FOTO: Cristi Preda +11 FOTO
FOTO: Cristi Preda

Articol de — Sambata, 03 Noiembrie 2018

România A, reprezentativa secundă a ţării noastre, a învins azi Kenya cu 36-5 (29-5), într-un meci de pregătire disputat în complexul Ghencea.

Pentru ''stejari'' a fost ultimul test înaintea meciului cu Portugalia, barajul de menținere în Rugby Europe Championship, programat pe 10 noiembrie, la Baia Mare.

A fost debutul pe bancă al selecționerului Thomas Lievremont,  după 6 ani sub conducerea galezului Lynn Howells. 

BARAJUL CU PORTUGALIA, LA BAIA MARE

Cel mai important meci al toamnei pentru "tricolori" va avea loc pe 10 noiembrie, la Baia Mare. Naționala României va juca pe "Arena Zimbrilor" barajul cu Portugalia pentru rămânerea în eșalonul doi al rugbyului european, Rugby Europe Championships.

Vor urma apoi partidele test cu SUA (17 noiembrie) și cu Uruguay (24 noiembrie). 

Comentarii (0)

Articolul nu are încă nici un comentariu. Fii primul care comentează!

Comentează

Agenda

Oră Competiție / Post TV
01:30 Baschet, NBA

Toronto - Oklahoma

Telekom 1
10:30 Patinaj Artistic

CM: Saitama

Eurosport 2
13:00 Fotbal, Liga 2

Academica Clinceni - UTA Arad

Digi 1, Look Sport
15:30 Fotbal, Liga 3

Rapid - FCSB II

Digi 1
15:30 Volei M

Volei Municipal Zalău - Steaua

Digi 3
17:00 Tenis, WTA&ATP

Turneul din Miami

Digi 2, Digi 4, Telekom 3
18:00 Handbal M

HC Dobrogea Sud Constanța - Holstebro

Digi 3, Telekom 2
19:00 Fotbal, Preliminarii EURO 2020

Suedia - România

ProTV
19:30 Baschet M

BC CSU Sibiu - CSM CSU Oradea

Digi 3
20:00 Curling

CM: Silkeborg

Eurosport 2
21:30 Handbal M

Zagreb - Vardar

Digi 3, Telekom 2
Program TV complet

Liga 1

Play-off
  Echipa M V E Î Golaveraj Pct
1 CFR Cluj 2 2 0 0 4 - 1 33
2 CSU Craiova 2 2 0 0 2 - 0 29
3 FCSB 2 1 0 1 3 - 2 28
4 Viitorul 2 1 0 1 2 - 2 22
5 Astra Giurgiu 2 0 0 2 0 - 3 21
6 Sepsi OSK 2 0 0 2 1 - 4 19


Play-out
  Echipa M V E Î Golaveraj Pct
1 Gaz Metan 2 2 0 0 4 - 1 22
2 Poli Iași 2 1 0 1 2 - 3 20
3 Dinamo 2 1 0 1 3 - 2 19
4 FC Botoșani 2 0 1 1 1 - 2 19
5 FC Voluntari 2 2 0 0 4 - 1 17
6 Hermannstadt 2 0 1 1 2 - 4 17
7 Călărași 2 0 0 2 1 - 4 12
8 Chiajna 2 0 2 0 2 - 2 11
Sa 30.03.19
21:30
CFR Cluj
-
Astra Giurgiu
-
Du 31.03.19
20:30
FCSB
-
CSU Craiova
-
Lu 01.04.19
20:30
Sepsi OSK
-
Viitorul
-


Play-out
Vi 29.03.19
20:30
Dinamo
-
Hermannstadt
-
Du 31.03.19
15:00
Chiajna
-
FC Voluntari
-
Du 31.03.19
17:30
Poli Iași
-
Gaz Metan
-
Lu 01.04.19
17:30
FC Botoșani
-
Călărași
-