SPORTURI  »  RUGBY  »  BAIA MARE CAMPIOANĂ

Sacrificiu, dorinţă, iar la final campion! Vezi imagini senzaţionale realizate de fotoreporterul GSP

Articol de - Publicat luni, 06 decembrie 2010 00:00

Finala Cupei României, dintre Steaua şi CSM Ştiinţa Baia Mare, disputată ieri pe stadionul Arcul de Triumf din Capitală, ar fi trebuit să reprezinte revanşa roş-albaştrilor. Asta după declaraţiile convingătoare făcute înainte de meci de către militari, care au ratat în urmă cu o lună finala campionatului naţional în faţa aceleiaşi adversare.

Planurile de acasă nu nu s-au potrivit însă cu cele de pe teren, scorul final, 13-6, fiind de partea băimărenilor. A lipsit şi spectacolul de pe gazon, unicul eseu fiind marcat în repriza a doua de CSM Ştiinţa, prin Constantin Ene. Restul de puncte au fost obţinute de ambele echipe prin lovituri de pedeapsă.