SPORTURI  »  RUGBY  »  CUPA MONDIALĂ DE RUGBY

”Stejarii” au pierdut ultimul meci de verificare înaintea Cupei Mondiale

Articol de GSP - Publicat vineri, 26 august 2011 00:00 / Actualizat vineri, 26 august 2011 14:08

Nationala de rugby a României a pierdut ultimul meci de pregatire înaintea Cupei Mondiale din Noua Zeelandă, cu formaţia de ligă secundă din Franţa, Perigueux, cu scorul de 20 la 7, disputat aseară în deplasare.

În prima repriză, francezii au deschis scorul cu o lovitură de pedeapsă, dar ”stejarii” au replicat cu un eseu al lui Fercu, transformat de Vlaicu, iar scorul la pauză a fost 3-7.

Cu un minut înainte de sfîrşitul părtii secunde, Perigueux a reuşit un eseu transformat preluînd conducerea pe tabelă. Românii au mai primit încă un eseu în minutul 7 al reprizei a treia şi o lovitură de pedeapsă pe final, scorul devenind 20-7.

”Stejarii” au revenit în ţară azi şi vor avea liber pînă luni, urmînd ca pe 30 august să plece în Noua Zeelandă, informează frr.ro. Cupa Mondială va debuta pe 9 septembrie, iar ”tricolorii” vor juca primul meci o zi mai tîrziu, cu Scoţia.

Duminică, 5 finale pentru salvare! Dinamo și FCU Craiova sunt la mila rezultatelor » Toate CALCULELE în dreptul fiecărei echipe

„Vă spun în premieră, la Dinamo a fost o tentativă de puci în vestiar!” » Omul care l-a adus pe Kopic a dat tot din casă