SPORTURI  »  RUGBY  »  CUPA EUROPEANĂ A NAŢIUNILOR

Urmăreşte aici evoluţia scorului din partida România - Rusia 19-28!

Articol de GSP - Publicat sambata, 28 februarie 2009 00:00

Reprezentativa de rugby a României a pierdut astăzi derby-ul cu Rusia, în cea de-a treia partidă a "stejarilor" în actualul sezon din Cupa Europeană a Naţiunilor. Slavii au condus detaşat prima parte meciului, intrînd la cabine cu avantaj de 15 puncte la zero!

Elevii lui Ellis Meachen şi-au revenit în cel de-al doilea mitan, însă eseurile marcate de Dimofte, Dascălu şi Carpo nu au fost suficiente pentru ca România să obţină cea de-a treia victorie consecutivă.

Următoarea partidă a României va fi contra Georgiei, la Tbilisi, pe 14 martie.

A început partida!

Minutul 10, 0-3
- Kushnarev transformă o lovitură de penalitate pentru ruşi.

Minutul 17, 0-10 - Klyushnikov a marcat un eseu, iar Kushnarev a transformat încercarea.

Minutul 26, ratare Rusia - Kushnarev a ratat transformarea unei lovituri de penalşitate dintr-o poziţie extrem de favorabilă!

Minutul 33, 0-15 - Gvozdovsky a marcat un nou eseu pentru ruşi, dar Kushnarev, în zi slabă de şut, nu a reuşit să transforme încercarea.

Pauză pe Stadionul Arcul de Triumf. România este condusă cu 15-0!

A început repriza a doua!

Minutul 41, 0-22

Minutul 47 - 0-25 - Kushnarev îşi continuă seria şi transformă o nouă lovitură de penalitate

Minutul 50, 7-25

Minutul 64, 7-28
- Klyuchnikov transformă impecabil o lovitură de penalitate

Minutul 72, 14-28

Minutul 78 19-28

Minutul 80 - Arbitrul galez a pus capăt partidei. România iese învinsă din confruntarea cu Rusia, 19-28.

Minutul 10, 0-3 - Kushnarev transformă o lovitură de penalitate pentru ruşi.

Minutul 41, 0-22 - Kuzyn trece ca prin brînză prin defensiva noastră, culcă balonul în terenul României şi îi aduce şansa unei noi transformări lui Kushnarev. Acesta nu ratează, iar scorul urcă la 22-0 pentru Rusia!

Minutul 50, 7-25 - Dimofte reuşeşte primul eseu din meci al României, iar Petre Mitu transformă fără emoţii

Minutul 64, 7-28 - Klyuchnikov transformă impecabil o lovitură de penalitate

Minutul 72, 14-28 - Dascălu marchează al doilea eseu al României în partida cu Rusia, iar Vlaicu a transformat încercarea.

Minutul 78 19-28 - Carpo oferă speranţe României, marcînd un nou eseu. Petre Mitu ratează însă transformarea.