SPORTURI  »  TENIS  »  ATP CHENNAI

A început cu dreptul » Victor Hănescu a cîştigat primul meci în 2012

Articol de GSP - Publicat marti, 03 ianuarie 2012 00:00 / Actualizat marti, 03 ianuarie 2012 15:06

După un sezon mai degrabă dezamăgitor, Victor Hănescu a început cu dreptul anul 2012. Prezent pe tabloul principal al turneului de la Chennai (India), românul a obţinut prima victorie şi s-a calificat în optimile competiţiei.

În primul tur, Victor Hănescu (90 ATP) a trecut de americanul Sam Querrey (93 ATP), în minimum de seturi, scor 6-3, 6-4, după o oră şi 16 minute de joc. În optimile de finală, românul va avea o misiune dificilă, fiind nevoit să treacă de canadianul Milos Raonic (31 ATP), favorit numărul patru, pentru a accede în sferturi.

Pentru calificarea în optimile de finală, Victor Hănescu va primi 20 de puncte ATP şi 6,885 dolari.

Interviu ȘOCANT cu fostul internațional român care deține o școală de fotbal: „80% dintre români susțin Rusia. Știm cu toții ce este Ucraina - rahat!” » GSP l-a contactat azi: „Îmi mențin afirmațiile!”

Retragere-șoc în tenis! Nici măcar nu și-a anunțat fanii, dar a cerut să fie scoasă din programul de testare antidoping