Alte știri din fotbal
Dezvăluiri brutale ale fotbalistului trecut și pe la FCSB: „Frate-miu mai avea 6% șanse de supraviețuire, creierul era inundat de sânge” + „Apoi am câștigat 330.000 € la pariuri sportive”
1
Adrian Șut le-a pus gând rivalilor înainte de FCSB - Rapid: „Vrem să ajungem pe primul loc cât mai repede”
0
Dorit de FCSB, starul din Superliga a plecat în alt campionat: „O afacere profitabilă”
0
Dinamo a demarat negocierile: „Față de alte situații, avem un mare atu”
2
Știri din fotbal internațional
Țintă-șoc la Manchester City: ar vrea să-l înlocuiască pe Guardiola cu un rival din Premier League!
0
Veste nesperată pentru AEK Atena » S-a recuperat „miraculos” pentru meciul cu Universitatea Craiova
0
Ce transformare! Antrenorul din Anglia a slăbit 54 de kilograme în 8 luni: „Eram o bestie”
0
Imagini cum nu s-au mai văzut! Unde a ținut eroul lui PSG „fițuica” după care și-a „citit” adversarii la loviturile de departajare
0
7 situații uluitoare din istoria Anchetei GSP
Final de an în Liga 2
„Bomba” iernii în Superliga
„Era boschetar pe stradă”
Înlocuitorul lui Olaru!
Mondial de locul 9
S-au stabilit grupele de la Mondial
Titularul din Dinamo - Foresta e instalator de gaze!
„Mă doare sufletul”
Investitoarea suedeză s-a retras
Lifestyle
Prezentatoarea TV și-a sărbătorit ziua de naștere într-o ținută extrem de provocatoare: „Un zece curat”
2
„Bombardiera Blondă” a incendiat rețelele sociale, la revenire: „Am sâni uriași și intenționez să-i arăt!”
1
Fosta finalistă de la Wimbledon le-a făcut o surpriză fanilor, într-o ținută provocatoare: „Crăciunul a venit mai devreme!”
7
Lux! Cu ce își ocupă timpul Cristina Neagu după retragere: „Te-ai mutat acolo?”
7
Proiectul ultra-secret din China care ar putea schimba echilibrul puterii ...
Libertatea
De ce nu a fost invitată România la întâlnirea „greilor” NATO, de la ...
Adevărul
„Antrenorul Anului” Cristian Chivu are un 2025 trepidant la Inter: „Sunt ca ...
GSP SPECIAL
Care este prima pedeapsă primită de Judecătoarea Raluca Moroșanu, după ce a ...
Libertatea
Eu zic ca si Niculescu are sanse la turul 2. Barthel a facut un turneu bun anul trecut dar n-am mai castigat un meci in circuit de mutisor (2 victorii doar in ultima jumatate de an). La Hobart Niculescu a batut-o clar pe Lepchenko care a trecut in turul precedent taman de Barthel in 2 seturi. Si Sorana poate trece de Diyas daca regaseste forma de la Beijing, unde a batut-o pe Pliskova. In rest, asa e... Meci greu pentru Irina cu o fosta semifinalista aici si infernal pentru Mihaela.
Mi se pare ca sunt meciuri abordabile. Da, mai dificile, dar este nr. 1 mondial. Ar trebui sa le spulbere pe Bouchard (daca trece de primul tur), Kvitova (tocmai ce a pierdul la Giorgi), Vesnina. Abia din sferturi este posibil sa aiba meciuri mai dificile, dar depinde daca se califica Pliskova, Strycova sau Konta. Poate ca nu este rau ca incepe cu meciuri usor mai dificile (inclusiv in turul 1 va fi greu cu pustoaica), caci ramane montata. Anyway, sper ca Ana Bogdan sa ii continue lui Kiki Mladenovic seria nefasta. In rest, toate celelalte romance au sanse mici sa treaca de primul tur.
eu spun ca nu trece de turul doi
a avut o finala neinfernala anul trecut cu Ostapenko care era un no-name la acea vreme. si ce a iesit ? pana la urma conteaza forma Simonei. daca e in dispozitia necesara sa castige acest turneu atunci mi-e greu sa cred ca ar conta contra cui joaca. nu exista in circuit vreun balaur sa spui ca e infernal sa joci contra lui. toate fetele din top 10 iau frecvent bataie de la alea din top 50 sau chiar 100.
In semifinale, da, si in sferturi. Dar pana acolo mai sunt Bouchard, Kvitova si Barty. Pana la sferturile impotriva unui top 10. Nici nu ajunge Ostapenko in sferturi, aia chiar e iesita din forma. Kvitova la finalul anului a fost destul de buna, nu va luati dupa forma ei de moment. Pe cand Ostapenko nu a jucat bine nici la finalul lui 2017.
Si vezi ca Kvitova e chiar intalnita prematur, nici macar in turul 4, ci in turul 3. Iar Konta si Pliskova sunt intalnite in sferturi. Ce preferi, Konta/Pliskova sau Pavlyuchenkova/Bertens cum are Wozniacki? Adica jucatoare iesite din top 15.
Clona lui Tihi, Kvitova e iesita din forma? Kvitova le-a invins pe Wozniacki, Muguruza si Garcia in 2 seturi in finele lui 2017. Primele meciuri din 2018 nu conteaza, multe favorite au pierdut! Kvitova poate fi ca Sharapova de la US Open, mereu o jucatoare periculoasa. Asa zicea lumea si de Sharapova la US Open, ca o invinge Simona, uite ca nu a fost asa. E un traseu foarte dificil.
Adevarat frate, bine ai grait!
DACA trece de Genie Bouchard,Petra Kvitova o trimite acasa.
Catre GSP , Chiar nu va inteleg aceasta politica de vaicareala si panicare. Pai, avem pretentia ca Simona este nr. 1 mondial. Cu cine ati vrea voi sa joace ? Cum ar fi pentru voi un traseu ne-infernal ? Aduceti si voi in redactie niste baieti cu gandire pozitiva si lepadati-va odata de bocitoarele astea...
Conectează-te la contul tău pentru a adăuga comentarii.