Alte știri din fotbal
Doi oameni lăudați de antrenorul Oțelului: „Foarte buni!”
0
La 28 de ani așteaptă prima convocare la națională: „Încă visez la asta”
0
Răstunare de situație! Erau la un pas la plecare de la CFR Cluj, dar Șumudică i-a salvat
0
Bogdan Andone, nemulțumit de situația de la Argeș: „I-am spus mereu lui Dani Coman”
0
Știri din fotbal internațional
Italienii l-au SPULBERAT pe Radu Drăgușin: „A dormit complet, cel mai slab!” » Nota primită de român
1
Carragher: „Cea mai proastă campanie de transferuri din istoria Premier League”
0
Seară neagră pentru Radu Drăgușin » AS Roma a spulberat-o pe Fiorentina, hattrick Malen într-un meci de coșmar pentru român
9
Bologna - Lazio, decis de un gol marcat în minutul 59
0
Lifestyle
Artista faimoasă din România a cântat imnul echipei la meciul din Superligă: „Am avut emoții uriașe!”
0
„Tigroaica” Zoe a plecat în vacanță fără starul de la Mondial și a atras toate privirile: și-a etalat toate tatuajele
0
ȘOCANT! Ce s-a ales de vila de 2 milioane de euro a lui Vasile Turcu, în 9 ani de la decesul fostului acționar de la Dinamo
9
„Călăreața apocalipsei” » Și-a lăsat mască urmăritorii cu noile fotografii provocatoare
4
Comisia Europeană propune creșterea CASS la pensii ca soluție pentru ...
Libertatea
Cum își răcoreau grecii casele acum 2.000 de ani, fără aer condiționat. ...
Adevărul
Continuă șantierul la a doua cea mai mare Sală Polivalentă din România
GSP SPECIAL
Cod galben de furtuni severe, grindină și vijelii. Lista localităților ...
Libertatea
Cinste lor ,erea si pacat cu o asa echipa ,in sfarsit un sport ne aduce o mare bucurie si care ne fac mandri ca suntem romani ,apsolut toate fetele au fost exstraordinare ,acum putem spera ca drumul nostru se va opri in finala cu FED Cup in Romania; forta romania. Fetelor ce sar intampla de acum incolo la impas trebuie sa va ganditi la jocul asta si sigur veti castiga ,cinste vou fetelor de aur cu sufletul frumos care ati aprins speranta tuturor adevaratilor Romani.
unde sunt haterii lui Halep ? ati tinut cu Cehia mai hahalerelor, sau azi ati fost si voi romani ? si daca ati fost, v-a placut Halep, ati felicitat-o ?
sa zici de altii ca nu stiu sa scrie romaneste si tu o numesti pe sharapova SALAPOVA asta inseamna sa fii tantalau....pana la urma segarceanu a avut dreptatea, a odihnit dublul nostru..
"Simona Halep, Irina Begu, Monica Niculescu, Mihaela Buzărnescu și Ana Bogdan, antrenate de Florin Segărceanu, duc România în semifinalele Fed Cup..." Si cam care ar fi meritul Mihaelei Buzarnescu? Si-a batut joc de munca Simonei, facand 5 duble greseli intr-un game si crize de isterie, in loc sa se concentreze... comportament de "vedeta". Pacat de anii in care a muncit din greu pentru a ajunge sa joace in asemenea competitii "2 succese are Mihaela Buzărnescu la simplu în Cupa Fed din tot atâtea meciuri jucate"
1. Să pui la loc de cinste comentariul cuiva care nu prea ştie să scrie româneşte arată la ce nivel sunt şi şi cei de la GSP...2. Despre "antrenorul" Segărceanu, nimic, GSP ? Acesta, ca jucător a fost unul limitat tehnic dar care lupta până la capăt. Acum, s-a arătat limitat şi ca antrenor...3. M. Buzărnescu era în diferend public cu FRT, nu mai jucase câteva luni şi e şi o jucătoare emotivă, oscilantă şi fără experienţă în FED Cup. Nu-i contest valoarea, patriotismul dar nu era cazul şi momentul să se mizeze pe ea acum, fără o pregătire prealabilă...4. Pliskova a spus insistent că Monica Niculescu i-ar fi pus probleme şi nu era o diversiune : Monica este foarte incomodă pentru tot circuitul, pe Şalapova a scos-o din minţi cu slice-urile ei...5. MN ar fi trebuit să joace cu Pliskova, în prima zi, avea timp de odihnă pentru dublu şi poate chiar ar fi putut face 1-0...MB putea juca apoi în al 2-lea meci de simplu, cu misiunea de a-l lungi cât mai mult. Ea, în schimb, s-a ambiţionat să facă duble greşeli în momente cheie, servind cu ochii închişi, în forţă, în fileu sau afară...6. Ana Bogdan e pentru modelling, nu pentru FED Cup ! Ca şi Sorana, nu e o luptătoare şi e prea labilă.
O clipa fericita si pentru romani ! Sa crape de necaz dusmanii nostrii din totdeauna !
Ce victorie frumoasa! Mergem la razboi! Nu mai conteaza acum ca jucam la Paris! Suntem in tranșee! Trebuie sa castigam trofeul! Dupa Cehia adversarii sa se teama, nu noi! Aux armes citoyens !!
victorie uriasa a fetelor cand nu mai credeau prea multi incalificare. Felicitari, tot respectul.
Sabin Ellak :"Siniakova jucatoarea geniala a Cehiei,duce spre victorie echipa.La dublu nu avem sanse,Siniakova fiind NR. 1 MONDIAL urmata de Krejcikova! Un dublu care sperie si pe romance si pe toate lumea in afara de Babos Timea si Mladenovic !!" Am vazut si maghiari ca lumea dar cand intalnesti cate unul din astia de pe filiera lui Tisza sau Apponyi le face tot neamul de ras si creeaza in randul romanilor replica de a fi rai. Cu cata superioritate afirma ca doar Babos ar fi facut fata ca sa se dea si el mare in timp ce romancele n-au nicio sansa. Tipul de genul asta ii mancat de o ura viscerala pe romani si orice pasuire a lui e o prostie. Bine ca-i cred din ce in ce mai putini.
Nu luam bătaie în 2016 la Cluj, dacă era dublu din aceasta seara. Miki nu a fost în forma, dar o sa vedeți ca ne va ajuta cu Franța.
Conectează-te la contul tău pentru a adăuga comentarii.