Alte știri din fotbal
Giovanni Becali și culisele uluitoare ale transferului de 3 milioane $: „Deschide geamul și aruncă banii pe geam, în vânt!”
2
Coșmar cu repetiție! Camp Nou este tărâmul umilințelor pentru antrenorii englezi
0
Nicolescu a vorbit degeaba! Dinamo anunță că merge la UEFA
0
Dezolant: câte bilete a vândut până acum Dinamo la derby-ul cu Craiova
4
Știri din fotbal internațional
Florinel Coman, învins de penultima clasată
0
Hansi Flick, despre schimbarea prin care Barcelona a distrus-o pe Newcastle: „Le-am zis asta la pauză”
0
Eddie Howe a punctat momentul exact în care echipa lui s-a dezintegrat pe Camp Nou
0
Manșa retur a „optimilor” Ligii Campionilor: 19 goluri în cele 4 meciuri! » Drăgușin, schimbat în minutul 66
16
Lifestyle
„Mi-am zis: «Dacă te alege un fotbalist, înseamnă că ai ceva special»” » Influencerița devoratoare de jucători: „Mi-am mărit sânii pentru el”
9
„Nu e deloc naiv!” » O celebră actriță face dezvăluiri despre Leo Messi: „Lumea crede că e un sfânt”
3
Fosta gimnastă a dat lovitura după retragere: „O să apar la TV! Întotdeauna mi-am dorit asta”
0
Noul stadion național, aflat la 32 km de capitală, prinde contur » Cele mai noi imagini de pe șantierul arenei de 400 de milioane de euro
6
Taxa pe apă care va scumpi pastilele: Simona Cocoș avertizează că românii ...
Libertatea
„Judecați-l ca pe un criminal de război”. Un loialist al regimului lui ...
Adevărul
Uluitor: căpitanul Africii de Sud a venit să dea probe de joc în liga ...
GSP SPECIAL
China forjează un material de 10 ori mai puternic decât oțelul: un cablu de ...
Libertatea
Astazi dupa primele gameuri am stiut ca meciul asta va fi scurt si fara istorie. Halep seamana din ce in ce mai mult cu ferrer.Bate jucatoarele mai slab cotate, mai bate si din top 10, dar nu prea misca cu 2-3 din frunte si poate fi outplayed cu usurinta cand o alta jucatoare de valoare ok nu face cadouri si se agata de ea. Nu va lua vreun gs, a avut sansa asta.Fiecare tenisman are un turneu de gs cand joaca de vis, totul ii merge si de obicei il si castiga.Halep l-a avut la rg, unde a pierdut doar din ghinion si neatentie cand a avut break in fata in decisiv.Asta e, dar infrangerile astea fara drept de apel in fazele superioare de gs imi lasa un gust amar si ma fac de ma indoiesc de halep
In meciurile cu miza din ultimul an, dupa ce a pierdut primul set n-a mai contat in setul 2, exceptand finala de la RG. Cu Cibulkova la AO, cu Serena la Singapore si cu Makarova tot la AO a pierdut cu 0-6 setul 2, cu Bouchard la Wimbledon si cu Lucic-Baroni la US Open a pierdut cu 2-6 in setul 2. O copleseste miza. Doar in fata Sarapovei n-a renuntat pana in ultimul moment, in rest s-a predat fara apel.
bla bla.Am vrut sa scriu si ieri.Fh lui halep este off de cateva luni bune, da moale si scurt.Inainta dadea doar moale, dar lung, adanc.Acum e o lovitura slaba cand este pusa sub presiune de o jucatoare care da tare.Apoi serviciul 2 este slab, a fost mereu, asa va ramane.Aici nu e vorba de inaltime(uita-te la giorgi cum servesti si ce inaltime are) ci de scoala romaneasca de tenis care nu a invatat niciodata juniorii sa serveasca.Copil este exceptia unei istorii doar pentru ca s-a antrenat mai mult in germania, iar tecau a invatat asta in meciurile de dublu.Mentalul lui halep este ok, dar nu unul de top, dovada numeroasele meciuri in care este practic eliminata dupa 3 gameuri.
Eu cred ca jucatoarele din top 10 se impart in 2 categorii : foarte bune si superstaruri (atleti cum vreti sa ii numiti) . Simona face parte din prima categorie , Deocamdata sunt doar 2 superstaruri Serena si Maria. Uitati si la baieti sunt 3 mari campioni in ultimii 10 ani (Federer Nadal , Djokovici ) si restul lumii care nu zic ca sunt slabi sunt chiar foarte buni dar nu depasesc anumite bariere. Sa ne multumim cu ceea ce este Simona si sa speram ca va ramane in TOp 10 multi ani de acum inainte , si cu putin noroc probabil va veni si GS , ptr ca chiar si superstarurile mai fac greseli.
Moderatori, va rugam frumos, banati definitiv animalul asta primitiv, ca nu merita sa fie incadrat la homo sapiens.
Ramane in continuare stelista noastra draga.
O bate Bouchard .
oricum, halep a fost din nou patetica intr-un meci cu miza importanta Si stiti de ce? Pentru ca este incapatanata si nu stie sa joace cand jocul nu ii merge la nivelul dorit, are o ambitie prhosteaca de a demonstra ca in orice situatie, oricand revine imediat la carma jocului.Asta e
A fost un moment la 3-2 in primul set si chiar in game-ul 2 din setul 2 cand a avut 40-0 pe serviciul Makarovei cand parea ca ar putea... nu sa schimbe situatia, dar macar sa echilibreze jocul. Din pacate a fost dominata clar de Makarova. Care, apropo, are unul dintre cele mai bune servicii din circuit. Chiar zic ca e probabil cel mai sigur. Sta prost la rever iar Simona n-a prea valorificat slabiciunea asta. In sfarsit, o victorie meritata a rusoaicei, fara discutie Simona a fost surclasata azi.
nu vrea nimeni sa discute cu tine ma bollnavvule . sati linistit esti un sectant veritabil MARTOR AL LUI HALEPOVA . important este ca estii doobiitok iar eu vreau sa te salvez ca sa nu zic sallivez macar sa pricepi tu ceva din ce scriu eu credema ca te-ar ajuta f mult . multi cred ca esti irecuperabil , eu totusi iti mai dau o sansa . ce ai scris pana acu este doar borhhot cum e si in capul tau . nu-ti ramane decat sa cauti greseli in textele mele si sa incepi sa-ti faci numarul altcecva nu mai ai de facut . testoasa ta aprimit ce merita oricum a fost o mare surpriza ca a ajuns pana aici ti-am si explicat de ce . eu sunt acoperit de rezultate tu esti un pppros..ttea
Conectează-te la contul tău pentru a adăuga comentarii.