Alte știri din fotbal
Prunea l-a oprit pe Dănciulescu: „Mai lasă-i să vorbească și ei. Noi le luăm apărarea și ei merg pe blat”
0
Oțelul a anunțat al doilea transfer al zilei
0
CFR Cluj reactivează scenariul cu care a dat lovitura în Superligă: „Jucătorii vin săptămâna viitoare!”
0
Alin Roman, cel mai bun pasator din Superliga, prezentat cu un mesaj Ro-Alert
1
Știri din fotbal internațional
„Ronaldo a rămas acasă” » Comentariu acid al lui Basarab Panduru, după Portugalia - Congo
0
„Cu asta am jucat împotriva lui Maradona!” » Ioan Andone, amintiri de colecție despre Mondial: „Messi este incredibil. Cât mai duce?!”
0
Portugalia s-a făcut de râs în primul meci la Campionatul Mondial » Surpriză uriașă la Houston
9
Bayern încearcă să-l blindeze pe Michael Olise » Oferta de nerefuzat făcută starului urmărit de Real Madrid!
0
Lifestyle
Dacia Sandero, comparată cu cel mai în vogă vehicul blindat: „Se vinde ca pâinea caldă”
0
WOW! Stadionul unde România ar fi urmat să joace peste 3 zile nu seamănă cu nimic din ce am mai văzut: imagini incredibile
5
Fiica de 23 de ani a fostului internațional vrea să dea peste cap „Insula iubirii”
0
Jeremy Clarkson, legenda „Top Gear”, a dezvăluit că are cancer: „Dacă tratamentul merge, ne vedem în sezonul 6. Dacă nu, nu”
0
Românii pleacă din Spania cu miile. Marius s-a întors acasă, are trei ...
Libertatea
Cel mai înalt pod pietonal suspendat din Europa se va construi într-o ...
Adevărul
Barca Academy România, afacere de stat: șeful ANS, Bogdan Matei, și ...
GSP SPECIAL
Cătălin Predoiu a demisionat din funcția de prim-vicepreședinte al PNL. ...
Libertatea
Cu tot respecul pentru specialista intr-ale tenisului, am cateva nedumeriri (ca sa nu spun parei diferite), astfel Spuneti, daca am inteles bine, ca fiind o capcana in care a "a picat" Simona in jocul cu Karoline Pliskova, care a dovedit "...Agresivitate, dar fără precipitare, o defensivă superioară, mai multă varietate la serviciu, nu doar viteză...". Nu va suparati, care-i capcana? Un joc superior il definiti a fi "o capcana"? Un joc superior pe parcursul a doua sturi, este o capcana, ceva ce te poate lua prin surprindere...?! Mai spuneti ca "...și, chiar dacă a sesizat-o, nu a putut schimba mai nimic pe durata partidei..."? Dece nu? Intrebarea-i rethorica! Nu a putut schimba nimic pentru ca, inca, Simona este tributara unor procedee tehnice neinsusite (un serviciul constant, lipsa unor executii precum un serviciu constant, stopuri, lung de linie) dar nu in ultimul rand, neasumarea unor riscuri. Daca, obiectiv, vedem ca din pozitii favorabile, returneaza "orbeste", tare si spre adversara, (avand terenul liber) am putea spune ca singura capcana este pusa de insasi Simona! Raman la parerea "mustatciosului" Tiriac (pe care Simona il respecta) ca trebuie sa se antreneze 3-4 ore/zi! Talentul imens al Simonei (nu o spun eu, ci specialistii intr-ale tenisului, precum Dv) fara perfectionarea tehnicii, a ajuns la limita, asa, nu poate spera la castigarea unui Grand Slam ci, doar, sa viseze, frumos (ca si noi, cei ce o ap
...foarte bun articol ...obiectiv si argumentat ...asteptam ...Roma... unde O SA TREACA DE SFERTURI...
Ca sa fi specialist trebuie sa si joci tenis...cat tenis ai jucat... nu poate sa fie perfecta...zgura a fost la fel pt. amandoua jucatoare
Simona, ieri a pierdut meciul mai els din cauza faptului că nu a fost în stare să priceapă ce i-a spus antrenorul în pauze. După 2-0 în primul set deși Pliskova și=a schimbat din mers strategia, Simona a continuat să riște. Antrenorul aflat în tribună a văzut exact ce se petrece pe teren și a putut să-și dea imediat seama de direcția spre care cehoaica vre să îndrepte partida. Dacă asculta de sfaturi și își făcea tenisul pe care îl cunoaște foarte bine, Simona nu avea cum să piardă acest meci. Din păcate la psihic trebuie să o ia de la capăt mereu. E de asemenea adevărat că nu poți câștiga tot timpul. La nivelul ei totuși așteptările noastre sunt altele.
mare prostalau:)..deci ,e pe val, dar e ciuca batailor..hahahaha
Like !
fi-v-ar asta de râs! nu o mai gonflați atât că e rateu, un fals. ocupă locul 1 total nemeritat, e ciuca bătăilor. retrage-te halepro, acum cât ești pe val.
Sa fim corecti,tensiul nu ar trebui analizat mult,nu ar trebui criticat,fiindca Halep sau altii care practica aceste sport se reprezinta pe ei,nu au cerut bani de la nimenea sa ajunga in tenis,nu reprezinta ceva club si nu reprezinta Romania ....Ea se reprezinta pe ea,face bani doar pentru ea,cum e si normal si corect....si a critica pe ea sau pe un alt tenismen e aberant !....E urat si incorect ca sa ne apucam sa criticam pe cineva care face ceva pentru el personal ! Daca e ceva de analizat la Halep ....cei care urmaresc acest fenomen stiu ca si anul trecut Halep abia a trecut de turul 2 la MAdrid de Roberta VInci,care servea pentru meci....A trecut si apoi a luat turneul....Anul trecut a ajuns la Roland Garos in finala dupa ce in qfinal Svitolina a avut 1 - 0 la seturi si 5 - 1 in setul 2....A avut mult noroc,dar totusi a ajuns in finala....Anul acesta a fost la Australian in finala unde a revenit in doua meciuri de la mingi de meci down....Halep anul acesta a j jucat cele mai frumoase,spectaculoase meciuri din Australia Open Histrory...Tenis fantasic in conditii nebune de caldura maxima....~...Lumea trebuie sa intelega ca in acest sport magina de diferenta intre jucatoare in top 20 este la limita,vorrbim de cateva mingi care pot shimba istoria sau un meci....! Putem vorbi de Halep doar laudativ,nu e normal sa o criticam cu nimic,si asta vine din partea unuia care nu a fost si nu este fan Halep....Urat ca cineva sa o critice!
in imagine ....halupuța se gandea la bogdan stelea...
Conectează-te la contul tău pentru a adăuga comentarii.