Alte știri din fotbal
Cadu, mesaj clar după victoria din derby: „E cel mai bun din țară. Acum mă voi duce în Portugalia”
0
Cordea dezvăluie ce s-a întâmplat la vizita lui Ioan Varga: „Ca să nu mai vorbească lumea”
0
Daniel Pancu, exasperat: „Când îl văd, îmi vine să o iau pe partea cealaltă” » A calculat în procente șansele lui CFR la titlu
2
Acuzații după CFR Cluj - U Cluj: „Kovacs duce mâna la buzunar și i-au zis de la VAR să nu-i dea!”
4
Știri din fotbal internațional
Răzvan Lucescu a pierdut incredibil finala Cupei Greciei: PAOK, învinsă în prelungiri de OFI Creta
2
Arsenal - Newcastle 1-0 » „Tunarii” câștigă chinuit și revin pe 1 în Premier League: Arteta s-a descătușat
0
Răsturnare în Manchester City - Southampton, iată prima finalistă a Cupei Angliei!
0
Istorie în vecini! Ludogorets ratează titlul pentru prima oară după 14 ani
1
Lifestyle
Noul model Dacia a fost surprins pe stradă! Imagini-spion cu mașina care urmează să fie lansată
0
„Au vrut să împartă sala în două” » Imagini halucinante cu polivalenta istorică din România
4
Lovitură pe piața auto » Rivalul Dacia ajunge în premieră în Europa! E al doilea cel mai vândut model la nivel global
5
„O să îmi pun o poză în lenjerie și o să îmi bubuie Instagramul” » Gluma sportivei numită „cea mai frumoasă din România”
19
MApN explică de ce avioanele Eurofighter nu au doborât drona rusească ...
Libertatea
Gătitul ca în Epoca de Piatră a devenit o modă globală: bucătari din ...
Adevărul
Banca Națională a României, decizie spectaculoasă la 40 de ani de la ...
GSP SPECIAL
Un general român, fost comandant NATO, critică dur neinterceptarea dronei ...
Libertatea
Bravo, Simona!
citi din cei care va dati cocosi pe-aici ati vazut meciul? cu putina pregatire, Collins ar putea sa joace de la egal la egal cu orice sprotiva din top 50.... in acest meci tipa a tras f. tare si a avut si-o zi buna...a prestat un tenis de top 20...
Tot ce spun este din gura unuia care a participat in liga NCAA de basketball. Nu a ajuns acolo ca s-a inscris la o universitate si s-a apucat sa joace basket de placere. A fost selectat dupa ani de munca, practica, turnee si competitii importante.Daca zici ca ai fost, poate poti confirma...Si in fiecare an cei f buni ajung in NBA. Tot asa Collins a castigat campionatul NCAA, deci nu este o neica nimeni. Daca cineva poate trage o concluzie inteligenta de aici fara sa-si scranteasca neuronul, concluzia ar fi ca tipa este o sportiva talentata si f buna. Nicidecum o practicanta de tennis intre doua vizite la coafor cum se tot incearca sa o ridiculizeze.Atat.
Deci a batut-o pe una care nici nu e clasata, adica nici nu exista! Glorios!
Din tot ce spui, cum spui, e evident ca nu esti informat corect. esti departe de subiect. Nu-i o rusine, nu-i obligatoriu sa intelegi sistemul USA de "college sports". Dar nu insulta. Iti spune un om care a fost acolo, a participat. Sportul in NCAA e amator chiar daca universitatile americane ofera multe avantaje celor care le reprezinta.
bai tarane, in tenisul feminin exista WTA, acolo sunt sportivele profesioniste. cand locul 550 e maximul atins iar in prezent nici macar nu figureaza in clasament, e clar nivelul la care e collins aia, AMATOR. macar taci naibi de autist cu colegiile tale, acolo e nivel AMATOR. ca ajung cativa din ei profesionisti mare branza. dupa mine ta cupa liceelor la fotbal de la noi e competiei profesionista.
vai de capul tau, macar taci din gura. aia e amatoare 100%, campionatele colegiilor nu e nici pe departe competie profesionista. iar o jucatoare care nu e prezenta in acest moment in clasamentul wta si a fost candva locul 550 ca performanta maxima, nu poate fi numita jucatoare profesionista. cat despre halep, nu mai puneti poze cu ea in articole, unii dintre noi nu vor sa aiba cosmaruri noapte.
Ce-ti ziceam? Un ignorant. Din NCAA nu doar "se mai selectioneaza unii studenti valorosi" cum asa de ignorant scrii. Bah desteptule, am gresit recunosc, nu e destul sa deschizi netul si sa citesti, trebuie si sa intelegi ce citesti. Din NCAA se selectioneaza toti sportivii valorosi, ca e vorba de sport nu de Yale sau Harvard. In NA asta e sistemul, trebuie sa faci parte dintr-o liga universitara, adica sa ai si o meserie cat de cat, ca daca nu esti talentat ca sportiv, ce faci? Plangi in pumni pe strada dupa ce ai terminat cu sportul ca aici nu-ti da nimeni renta viagera. Cei talentati, merg mai departe in NFL, NHL, NBA.Asa va face si fata asta. Dar tu nu, gerula si iar gerula
"The National Collegiate Athletic Association (NCAA) is a non-profit association that regulates athletes of 1,281 institutions, conferences, organizations, and individuals that organizes the athletic programs of many colleges and universities in the United States and Canada.It is committed to providing opportunity for more than 450,000 college student-athletes who compete annually in college sports." Uite si de pe goagalu' tau si al lui Vanghelie. Unde dracu vezi tu profesionism aici? Din aceste competitii studentesti da, pot fi selectionati unii student valorosi in dofeite sporturi sa joace pentru echipe profesioniste. Asta e un fel de baza de selectie nu profesionism.
Auzi tataie? Jucatoarele profesioniste sunt in WTA. Arata-mi si mie pe ce loc este asta la 20 de ani in clasamentul WTA. A fost candva in primele 600 adica in jur de 550 cea mai buna clasare dar s-a cam lasat cand s-a apucat de studiat psihologia la Virginia University. Asa ca nu am nevoie de googalu' tau idiotule. Iti redau comentariul celor de acolo caci eu nu vad meciurile la canalele de doi lei din tara si sa ma informez pe goagalu' tau. Ia-te de mana cu Vanghelie si stati pe goagal.
Conectează-te la contul tău pentru a adăuga comentarii.