Alte știri din fotbal
Rapid, egalată de Kosice la ultima fază » Vulturar a înscris de la 60 de metri
1
Gest sfidător făcut de jucătorii Craiovei la debutul în preliminariile Ligii Campionilor
0
FCSB a învins-o pe Al Jazira, echipa lui Cosmin Olăroiu » Octavian Popescu a marcat unicul gol al meciului
2
Noutate la FC Argeș » Dani Coman anunță: „S-au schimbat lucrurile față de anul trecut” + Vești despre transferuri
0
Știri din fotbal internațional
Transfer de top în Premier League » Manchester United a plătit 60 de milioane de euro pentru starul lui Chelsea
0
Alertă maximă la Paris înainte de Franța - Maroc!
0
ML Vitebsk - Craiova, debutul campioanei în preliminariile Champions League » Două goluri din penalty
9
Radu Drăgușin și-a luat rămas-bun de la Tottenham: „Fotbalul nu înseamnă doar momentele pe care le sărbătorești”
0
Lifestyle
Le mai recunoști? Fostele prezentatoare ale știrilor sportive au atras toate privirile la evenimentul lui Cătălin Botezatu
5
La 85 de ani, fostul șef al Federației se iubește cu o artistă de 32 de ani: „Sunt respectată, mă simt fericită”
35
Gestul unui influencer american într-un hotel din Lacul Como a șocat Italia: „Gata, ajunge, e nebunie”
0
Fără milă » Cristiano Ronaldo, ținta meme-urilor după eliminarea Portugaliei de la Mondial
9
Mărturia unei foste lucrătoare în azilele lui Viorel Pașca: „Au fost și ...
Libertatea
Eșec grandios: Rusia a încercat să copieze drona ucraineană „Baba Iaga”. ...
Adevărul
Arena din România pe care a jucat Arsenal a ajuns o junglă!
GSP SPECIAL
Cel mai lung proces de mare corupție din România. Prima sentință, cu ...
Libertatea
corect. cu mentiunea ca ostapenco a castigat si pentru ca e frumoasa si ce frumos ii place si lui dumnezeu .
A jucat finala la RG dupa ce asteptasem sa aflam ca poate juca turneul din capitala Frantei Este prima in LIVE WTA RACE si mai mult ca sigur va bifa a 4 a participare la turneul final Urmeaza un alt GS peste 3 saptamani SUCCES SIMONA la Londra
Sa mori tu? Ce naiba ai vazut frumos la gogoasa letona?
Cea mai slabă jucătoare din top 100 în ceea ce privește serviciul??? Tu realizezi ce prostii spui? Tu ești cel mai pro$t comentator de canapea din lume. Un habarnist cu aere de specialist. Bați câmpii, ești penibil.
La punctul 5, din pacate, nu e corect, in zilele in care jucatoarele prind jocuri cu putine greseli. Ostapenko a avut peste 50 greseli, cate ar fi trebuit sa aiba ca Halep sa vada ca trebuie sa intre putin in joc? Peste 100? Simona e cea mai slaba jucatoare din top 100 in ceea ce priveste serviciul. Agresivitatea lasa la fel de dorit in meciurile in care presiunea e mare! Chiar de 5 ani de zile nu poate face ceva cu acel serviciu, care ar fi scos-o la capat cu o jucatoare ca Ostapenko care a prins o zi slaba? A avut dreptate Navratilova, ca sa castigi, tre sa vrei sa castigi, nu sa faci totul ca sa pierzi onorabil!
Ce rămâne? Poate nevoia de o noua operație.
Dupa tine, Halep la 10 ani ar fi trebuit sa se inscrie la un turneu de MS. Vorbesti numai prostii. Deocamdata este pe locul 2 in lume dupa punctele acumulate la turnee si nu stand acasa, in fata televizorului si comentand de-mboulea! Are cateva lucruri de pus la punct si cu munca va reusi sa ajunga acolo unde si-a propus. Oricum turneele feminine sunt pline de surprize dupa retragerea Serenei. Nu poti ghici de la inceput cine va castiga un turneu. Lasa-ne cu mentalitatea Mioritei ca nu esti CTP.
Halep trebuia sa iasa din turneu deja dupa sfertul de finala cu Svitolina,pe care doar norocul ei orb a facut sa castiga in final! Dupa 1-0 in primul set si 5-1 in al doilea in favoarea Svitolinei,Halep a castigat pe greselile personale ale Svitolinei.Halep nu ar fi fost in stare sa castige cu jocul ei foarte slab, daca nu gresea Svitolina,care a avut si o mingea de meci in al doilea set !!! Halep nu a fost accidentata la RG,s-a vayut la meciurile disputate,chiar recunoscuta si de ea la inceputul unor jocuri!! Halep este accidentata de regula doar atunci cand pierde!!! Nu are ea nimic, singura problema este jocul ei mult mai slab decat locul ocupat in WTA !
...este o elocventa metafora a poporului roman: talentata, dar indolenta, plina de sanse, dar risipitoare! O expresie a deznadejdii, uneori!
Faceti un pic de liniste in jurul Simonei Halep!! Ea este doar o jucatoare mediocra,fara nici un GS ,cu psihicul labil pe teren,cu un joc neconvingator si monoton....locul ei este una norocoasa si de conjunctura!!! Departe de a fi una dintre marele jucatoare ale lumii,unde stralucesc nume ca Chris Evert,Billie j.King, Doris Hart, Stefi Graff, Sarapova,Serena W...& Co !!! Ostapenko, Laura Sigemund, Vinci, Strycova au dat lectii de tenis in ultimile turnee lui Halep!! Locul ei este intre 10-20 WTA,departe de a fi in stare sa castiga un grand slam cu o asemenea tactica si strategie de joc!! Ca sa castigi, trebuie sa joci si cu capul si nu numai cu bratul si cu picioarele!!! Jucatoarele mari fac un tenis cerebral si nu numai fizic! Ostapenko este una dintre viitoarele super jucatoare ,care a pornit cu un grand slam, succes ce nu are inca Halep dupa 15 de tenis !
Conectează-te la contul tău pentru a adăuga comentarii.