SPORTURI  »  TENIS  »  HAMMAMET (TUNISIA)

Fantastic! Ea e noua stea a României! A câștigat două titluri ITF într-o singură zi

Articol de GSP - Publicat duminica, 03 aprilie 2016 16:37

Perechea Elena Gabriela Ruse / Katharina Hobgarski (România/Germania) a câştigat proba de dublu a turneului ITF de la Hammamet (Tunisia), după ce jucătoarea română s-a impus şi la simplu.

Gabriela Ruse şi Katharina Hobgarski au trecut în finală de perechea Ola Abou Zekry/Snehadevi Reddy (Egipt/India), a doua favorită, scor 6-4, 6-4, scrie News.ro.

Elena Gabriela Ruse, locul 421 WTA şi favorită numărul 4, a câştigat, duminică, şi proba de simplu, după ce a trecut de Julia Grabher, cap de serie doi şi locul 398 mondial, scor 6-4, 6-1, după o oră şi 20 de minute de joc.