TENIS  ·  FRANȚA - ROMÂNIA

FED CUP // Cum arată programul României înainte de duelul cu Franța

Joi, 11 Aprilie

În perioada 20-21 aprilie, România se va duela cu naționala Franței în semifinala din Fed Cup.

Federaţia franceză a anunţat astăzi programul de dinaintea confruntării, care va avea loc în Sala Kindarena din Rouen.

Marţi, 16 aprilie:

9.00am – 11.55am* - antrenament Franţa

12.05pm – 2.55pm - antrenament România

3.05pm – 4.55pm - antrenament Franţa

5.05pm – 7.00pm - antrenament România

Miercuri, 17 aprilie

9.00am – 11.55am - antrenament România

12.05pm – 2.55pm - antrenament Franţa

3.05pm – 4.55pm - antrenament România

5.05pm – 7.00pm - antrenament Franţa

Joi, 18 aprilie

9.00am – 10.55am - antrenament Franţa

11.05am – 12.55pm - antrenament România

1.05pm – 3.25pm - antrenament Franţa

3.35pm – 6.00pm - antrenament România

Florin Segărceanu, căpitanul nejucător al României, a anunțat numele jucătoarelor convocate. Din echipa României vor face parte: Simona Halep(2 WTA), Mihaela Buzărnescu (31 WTA), Irina Begu (82 WTA), Monica Niculescu (133 WTA) și Raluca Olaru (35 WTA la dublu).

În timp ce Franța se va baza pe Caroline Garcia (21 WTA), Kristina Mladenovic (63 WTA), Alize Cornet (54 WTA) și Pauline Parmentier (53 WTA).

Tragerea la sorţi va avea loc vineri, de la 12:30, ora Franţei.

Citește și:

 Simona Halep face apel la Guvernul României: „Să recunoască și să finanțeze Federația de Tenis”



Comentarii (3)

reteleanu  •  11 Aprilie 2019, 17:50

parerea mea: toate meciurile vor conta. simona nu e masina, dar chiar daca si-ar castiga ambele meciuri trebuie sa joace si miki buzarnescu aproape de potentialul ei maxim.

György Vajda  •  11 Aprilie 2019, 17:41

Párere personalá: Dacá Halep chistigá 2 meciuri Ro.se calificá:90% Dacá Halep chistigá numai un meci calificare sub 50% Dacá Halep pierde cele 2 meciuri calificare sub 5%

lapusneanul  •  11 Aprilie 2019, 17:36

meci greu pentru simona in prima zi , mereu a avut probleme cu cornet....

Vezi toate comentariile (3)

Comentează

Agenda

Oră Competiție / Post TV
07:55 Snooker

Cupa Mondială: Wuxi, China

Eurosport
13:00 Tenis, WTA

Turneul din Eastbourne

Digi 2, Digi 4
Program TV complet

U21