SPORTURI  »  TENIS  »  HALLE

Florin Mergea şi Marin Draganja s-au calificat în sferturile turneului de la Halle

Articol de GSP - Publicat marti, 10 iunie 2014 00:00 / Actualizat marti, 10 iunie 2014 22:12

Perechea Florin Mergea/ Marin Draganja (România/Croaţia) s-a calificat în sferturile de finală ale probei de dublu din cadrul turneului ATP de la Halle (Germania), dotat cu premii totale de 809.600 de euro.
Mergea şi Draganja au trecut în runda inaugurală de cuplul german Christopher Kas/ Philipp Kohlschreiber, scor 6-3, 6-7 (5), 10-5, după o oră şi 24 de minute de joc.

În sferturi, Mergea şi Draganja vor juca în compania învingătorilor din meciul dintre Lukasz Kubot/Robert Lindstedt (Polonia/Suedia - cap de serie numărul 1) şi Yen-Hsun Lu/Oliver Marach (Taiwan/Austria). Pentru accederea în sferturi, Florin Mergea şi Marin Draganja vor primi 45 de puncte ATP şi un cec de 6.380 de euro.

De pe patul de spital, Cornel Dinu a vorbit cu GSP despre situația critică a lui Dinamo: „Doar asta mai pot să fac”