SPORTURI  »  TENIS  »  WIMBLEDON

FOTO Incident în tribune la Wimbledon » Un meci de pe tabloul masculin a fost întrerupt

Articol de GSP - Publicat joi, 06 iulie 2017 16:35

Meciul dintre Juan Martin del Potro și Ernests Gulbis a fost întrerupt minute bune după ce unei doamne din tribună i s-a făcut rău.

Femeia a primit îngrijiri medicale mai mult de un sfert de oră, timp în care meciul a fost înterupt la scorul de 3-2 pentru argentinian în setul al doilea. În primul set, Gulbis s-a impus cu scorul de 6-4.

*Foto: Captură Eurosport Player

Spectatorii au avut de suferit din cauza căldurii de la Londra. Joi au fost temperaturi de până la 30 de grade, iar umiditatea s-a apropiat de 50%.

Pentru a veni în ajutorul spectatorilor prezenți la All England Club, organizatorii de la Wimbledon au apelat inclusiv la mesaje afișate pe tabela de marcaj: "Pe căldură beți apă, purtați pălărie și aplicați loțiune de protecție".