Comentarii (119)
10204444699616941
Ion Ionescu  •  29 Iunie 2017, 16:42
Postat de liviuzt pe 28 Iunie 2017, 19:53

Asa sunt machedonii.Norocosi si un pic de talent.Intr-un cuvant mediocrii (Hagi,Halep,CIOBANU') . Nu v-a fi niciodata numarul 1 ca Steffi Graf,Martina Hingis,Navratilova sau Serena Wiliams.Adica sa domine autoritar sa se impuna in fata celor din top 10 turneu dupa turneu.Odata cu trecerea timpului si cumulul de dolarei placerea si dorinta de a fi acolo sus a scazut.Ii doresc numai umilinte in urmatoarele 24 de luni poate se trezeste sau renunta.Depinde de ea.

Liviutze tata, inainte sa-ti dai cu parerea (de care te asigur ca nimeni n-are nevoie), te invit sa pui mana pe o carte de gramatica. Faci niste greseli de ortografie de care s-ar rusina si un pusti in clasa a doua.

lapusneanul
lapusneanul  •  29 Iunie 2017, 16:45
Postat de fangigi pe 29 Iunie 2017, 16:05

Noroc ca si-a pus chilotii peste izmene de si-a schimbat norocul ca altfel o batea bulgaroaica de pe locul 200!

nu vreau sa zic ceva de izmene sau chiloti :) dar, faptul ca ai spus ca vecina noastra e pe locul 200 ne arata cat esti de frustrat

andrei.33
andrei.33  •  29 Iunie 2017, 16:44
Postat de adi_stelistul pe 29 Iunie 2017, 16:07

Meci greu cu o jucatoare incomoda. Raman la parerea ca arbitrul de scaun a influentat decisiv meciul schimband decizia la 6-5 pentru SImona in tie-break-ul primului set si trecand peste semnalizarea arbitrului de linie care a dat out la o minge a bulgaroaicei. Cred ca partida era mai usoara daca acolo Simona castiga setul. E drept, si ea si l-a facut greu ratand 8 mingi de set la 5-4 (dintre care 3 consecutive). In sfarsit, e OK. Pironkova e in evidenta revenire de forma (cei ce vorbesc de locul ocupat uita cum a terminat-o pe Monica, o jucatoare care pe iarba se simte foarte bine). Nu cred ca va mai reveni la nivel de sfert de finala de GS (cum a avut anul trecut la RG) dar cred ca e capabila de surprize la Wimbledon. Care e turneul ei favorit la nivel de GS (bulgaroaica are sfert si semifinala aici). In sfarsit, un nou meci cu scos de peri albi din partea Simonei, bine ca s-a terminat cu bine. In cateva ore urmeaza Wozniacki.

tanasevictor  •  29 Iunie 2017, 16:04

Meci greu cu PIRONKOVA !Asa-i cand vii direct din vacanta Felicitari SIMONA pentru aceasta victorie muncita!

andrei.33
andrei.33  •  29 Iunie 2017, 16:04
Postat de mario_rdfe pe 29 Iunie 2017, 15:57

Foarte greu actualizeaza, deja a castigat simona

Da, e gata meciul. Victorie obtinuta cu mare dificultate, dar ajuta la incredere.

*suntem

Greu meci...chiar daca bate Simona, faptul ca nu reuseste sa se desprinda mai deloc de adversara imi spune ca mai sus de sfert nu ajunge la Wimbledon. Dar poate cine stie, gaseste resurse nebanuite.