Alte știri din fotbal
Dezvăluire despre Aymen Boutoutaou, pe care Gigi Becali plătește 1,35 milioane: „Îl simt încântat”
0
Comentatorul Dan Ștefănescu vede o hegemonie în Superliga: „Buget de 20 de milioane”
0
Basarab Panduru, uluit după victoria celor de la FCSB: „Nu ai făcut nimic”
0
Andrei Nicolescu a anunțat noul transfer de la Dinamo: „E la Săftica, a făcut vizita medicală”
3
Știri din fotbal internațional
Odă lui Trump: „Ați depășit așteptările! Toți se bucură de acest Mondial! Milioane de fani aici, miliarde acasă”
0
Englezilor nu o să le convină: Casa Albă a apărat Argentina pentru controversa legată de Insulele Falkland
0
Leo Messi, Novak Djokovic și Tom Brady, pe aceeași scenă » Show la New York: „Nu e AI”
0
Cum s-a descurcat Levski Sofia, adversara Craiovei, în prima etapă din Bulgaria
0
Lifestyle
Ghencea superbă: reprezentanta României la „Miss Universe” și-a susținut favoritul din tribune, la FCSB - FC Argeș
8
Aymen Boutoutaou, noua achiziție a lui FCSB, și-a făcut apariția în Ghencea!
4
Crucea mutată pe spate! » Cum arată noul autocar al lui FCSB, după colantare: imagini din Ghencea
29
Croitoru suburban! S-a apucat să-și înjure jucătorii: „Malaka! F***-ți Dumiteru' mă-tii!”
7
Donald Trump amenință Canada cu noi taxe vamale din cauza fumului de la ...
Libertatea
Unde se câștigă cel mai bine în România. Topul domeniilor cu cele mai mari ...
Adevărul
Românca angajată ca specialist la PSG, dezvăluiri de impact din ...
GSP SPECIAL
Finala Campionatului Mondial 2026, amenințată de fumul incendiilor din ...
Libertatea
Da, poate, dar cred ca atat Australia cat si Belarus au echipe mai omogene. Desi, odata ce ai batut Cehia poti bate, desigur, pe oricine.
In niciun caz. Niculescu e slaba pe zgura.
Si Australia si Belarus au jucatoare in top 10 la simplu iar Barty e in top 10 si la dublu (plus Stosur in top 20 la dublu). Avand in vedere ca unele echipe sunt lipsite de aportul unor jucatoare de top (Ucraina fara Svitolina, SUA fara surorile Williams, chiar Cehia care n-a avut-o pe Kvitova cu noi) nu e tocmai o surpriza. Si legat strict de "neatractiva": Fed Cup n-a fost niciodata o competitie importanta - de aceea si sunt multe absente de top. Doar cand a putut fi folosita pentru a-i reprosa Simonei ceva, Fed Cup a fost supradimensionata in presa noastra sub forma: "n-o intereseaza decat castigul ei, nimic pentru echipa" (desi e jucatoarea cu cele mai multe meciuri jucate intre romance, cu exceptia Monicai, care a evoluat 6 sezoane in plus - deci reprosul era pe deasupra si mincinos, nu doar incorect).
Romania poate castiga Fed Cup. E cea mai buna generatie pe care am avut-o la tenis feminin si in plus pare sa existe si un culoar bun sezonul asta. Lipsesc SUA, Rusia, Cehia..
Nu stiu de ce Segarceanu nu a pus'o pe Niculescu sa joace la simplu! Nu sunt fan al jocului lu' Monica dar e singura jucatoare'a noastra care are palmares pozitiv cu toate jucatoarele franceze Garcia, Mladenovici, Cornet si Parmentier. Ar fi putut aduce punctul decisiv iar daca nu la dublu Raluca se descurca f. bine.
ciudata alegere a francezilor. ma temeam de cornet. ma rog, antrenorul lor stie mai bine, dar de la distanta as zice ca putem avea 2-0 dupa prima zi.
Oare atat de neatractiva a ajuns Fed. Cup de au ajuns in semifinale echipe precum Belarus, Australia si lotul asta jalnic al Frantei?
La meciul de sambata cu Garcia as fi jucat cu Monica Niculescu. Garcia e foarte incomodata de stilul Monicai mai ales pe zgura. La ultimul meci Monica i'a dat un scurt 6-2 6-2. Hai Romania !
pacalicii astia dau dovada a cata oara ca un tabel simplu de 4 pe 4 nu sunt in stare sa-l scrie corect dar in rest cica fac superanalize si mai stiu eu ce. asa e cand faci scoala pe branci...
Si in cealalta semifinala e la fel. Atat Australia cat si Belarus au ales pentru simplu pe Stosur in loc de Gavrilova si pe Azarenka in loc de Sasnovici. Nu e locul in clasament criteriul determinant intotdeauna.
Conectează-te la contul tău pentru a adăuga comentarii.