SPORTURI  »  TENIS  »  SIMONA HALEP - BIANCA ANDREESCU

HALEP - ANDREESCU // VIDEO Simona face analiza video a celor mai tari puncte: „Iubesc această lovitură”

Articol de GSP - Publicat luni, 28 octombrie 2019 21:19

Simona Halep (28 de ani, 5 WTA) a obținut o victorie spectaculoasă în primul meci de la Turneul Campioanelor, 3-6, 7-6, 6-3, cu Bianca Andreescu (19 ani, 4 WTA).

• Simona Halep va juca miercuri, cu Elina Svitolina, de la 12:30

Simona Halep a fost invitată de WTA să analizeze momentele cele mai importate ale duelului. Cu o tabletă în mână, Simona a urmărit mai multe puncte și le-a disecat pentru fani.

Set 2, 1-0 pentru Halep în tiebreak: „Aici nu am servit foarte bine pentru că am făcut-o pe lovitura ei de dreapta. După aceea am dat un forehand și am intrat în teren, trimițând din nou un forehand bun. Am închis punctul cu o lovitură în diagonală. A fost un punct grozav și mă bucur că-l văd

Set 3, 3-2, 30-15: „A servit foarte bine, iar eu doar am returnat. După aceea am lovit un backhand în lung de linie, ceea ce iubesc să fac”.

„Sunt foarte fericită. Știam că va fi un meci solicitant din punct de vedere fizic. Mă simt bine să câștig un meci la Turneul Campioanelor”, a adăugat Simona Halep.

Rezumatul video al meciului Simona Halep - Bianca Andreescu

Simona explică momentul care a schimbat meciul: „M-am concentrat doar pe mine. Nu m-am gândit la rezultat”

De pe patul de spital, Cornel Dinu a vorbit cu GSP despre situația critică a lui Dinamo: „Doar asta mai pot să fac”