SPORTURI  »  TENIS  »  US OPEN

Halep și Tecău s-au calificat în sferturile probei de dublu mixt » Adversar greu în următoarea rundă

Articol de GSP - Publicat luni, 07 septembrie 2015 09:08

Perechea Simona Halep/Horia Tecău a învins scor 6-2, 7-5 cuplul Julia Goerges / Nenad Zimonjici (Germania/Serbia), cap de serie numărul 8, și s-a calificat în sferturile de finală ale probei de dublu mixt de la US Open, ultimul Grand Slam al anului.

Cei doi români n-au stat prea mult pe teren și după o oră și trei minute au ieșit victorioși.

În runda următoare, Halep și Tecău vor întîlni perechea Martina Hingis/Leander Paes (Elveția/India), cap de serie numărul 4. Premiul pentru participarea în sferturile de finală ale probei de dublu mixt este de 15.000 de dolari.