Articol de GSP - Publicat marti, 04 ianuarie 2011 00:00
Victor Hănescu a pierdut încă din primul tur la Doha, românul fiind eliminat în două seturi de letonul Ernests Gulbis ( 6-3, 7-6).
Clasat la început de 2011 pe locul 51 mondial, Hănescu a fost condus în tie-break-ul setului secund cu 5-0 însă lipsa de concentrare a făcut ca conaţionalul nostru sa plece acasă cu capul plecat şi cu 10.000 de dolari în cont.
Cap de serie numărul cinci pe tabloul principal, Ernests Gulbis s-a calificat în optimi, acolo unde va întîlni un jucător venit din calificări.
Ai o informație? Scrie-ne pe [email protected]! Gazeta își protejează întotdeauna sursele.
FABULOS » De la România - Argentina, în 1994, nu s-a mai întâmplat așa ceva la un Mondial
Elveția - Bosnia, în istoria Cupei Mondiale » Așa ceva nu s-a văzut în 96 de ani