SPORTURI  »  TENIS  »  ACAPULCO

Hănescu s-a accidentat şi a fost nevoit să abandoneze la Acapulco

Articol de GSP - Publicat sambata, 25 februarie 2012 00:00 / Actualizat sambata, 25 februarie 2012 22:23

Tenismanul Victor Hănescu a abandonat, sîmbătă, în primul tur al calificărilor turneului ATP de la Acapulco, dotat cu premii în valoare totală de 1,15 milioane de dolari.

Hănescu a abandonat în meciul cu columbianul Juan Sebastian Cabal la începutul celui de-al doilea set, după 48 de minute de joc, după ce a câştigat primul set cu 6-4.

La competiţia WTA de la Acapulco, Edina Gallovits-Hall a învins-o în primul tur al calificărilor, cu scorul de 6-0, 6-0, pe sportiva franceză Victoria Larriere. În schimb, Mihaela Buzărnescu a pierdut, cu scorul de 4-6, 3-6, în faţa jucătoarei spaniole Garbine Muguruza.

Sursă: Mediafax

Duminică, 5 finale pentru salvare! Dinamo și FCU Craiova sunt la mila rezultatelor » Toate CALCULELE în dreptul fiecărei echipe

„Vă spun în premieră, la Dinamo a fost o tentativă de puci în vestiar!” » Omul care l-a adus pe Kopic a dat tot din casă