Alte știri din fotbal
Scandal total în Senat, la votul pe „Legea Dragomir”: „Nu am mai văzut niciodată așa ceva!” » Miza UDMR: au boicotat ședința!
0
A semnat cu Dinamo până în 2028: „Nu e păcăleală de 1 aprilie”
0
Programul etapelor 5 și 6 din Superliga » Când se dispută derby-urile Craiova - Rapid și Dinamo - Rapid
0
Verdict la Disciplină: un meci fără spectatori, după Rapid - Dinamo! » Lovitură grea în lupta la titlu
3
Știri din fotbal internațional
Squadra Azzura, în colaps! Fostul idol italian din Ștefan cel Mare, fără milă: „Și dacă ne-am fi calificat, n-am fi stat mult acolo”
0
Reacție acidă din România la adresa Squadrei Azzurra: „Trage ăla ca un cioban. Parcă nu mai e Italia, ci Andorra”
0
Triplul campion al Superligii, despre calificarea țării lui la Mondiale: „O săptămână se petrece! Veți vedea o surpriză”
2
6 schimbări majore care vor fi implementate la Campionatul Mondial 2026
2
Lifestyle
Cea mai frumoasă fană a lui Inter: „Când am ajuns în Italia, prietenii mi-au spus: trebuie să alegi între cele două”
5
Rivalul chinezesc pentru Tesla, surprins pe străzile din Europa! Peste 100.000 de rezervări în doar două săptămâni de la lansare
8
La 15 ani după dezastru, face scufundări an de an ca să își găsească soția! „I-am recuperat telefonul, am văzut ultimul SMS pe care voia să-l scrie”
10
Cine a fost, cu adevărat, Chuck Norris? 5 centuri negre, 35 de Dani: „A numărat până la infinit. De două ori”
21
Fiscul a controlat 46 de companii petroliere după scumpirea carburanților, ...
Libertatea
Medic din Capitală, găsit înjunghiat în urma incendiului izbucnit în ...
Adevărul
„Minciuni!” » Replica Monicăi Iacob-Ridzi, după primul episod al ...
GSP SPECIAL
Țara din lume care are suficient plutoniu pentru 5.500 de arme atomice și ...
Libertatea
azi incepe turneul de la MIAMI ???
ma refeream la tot anul. acum incep turneele unde are de aparat puncte. pana acum a avut numai de castigat, de acum va incepe sa mai si piarda. asta e, nu ne putem astepta sa castige tot, pt ca si celelalte sunt jucatoare f bune. si eu sunt convins ca va castiga un turneu de mare slem (poate chiar anul asta) si ca, in cativa ani, ar putea ajunge chiar nr 1. deocamdata insa, pt primul an in top 10, sunt multumit daca o vad macar in sferturi la fiecare turneu.
Sunt suprize multe in circuitul WTA de exemplu eliminarea S.Williams de catre Ivanovici la AO, iar ce sa mai zic de fianla de la Indian Wells de saptamana trecuta, cand Penneta a zdrobit-o pe Radwanska cu 6-2 6-1
In top 10 se mentine cu siguranta , pt ca pe locul 11 momentan este Cibulkova care are 1305 puncte mai putin e imens totusi... Nu stiu de ce dar anul asta la RG o sa am o mare bucurie , Simona va juca finala
Ca sa ajunga pe locul 4 trebuie sa acumuleze la turneul de la Miami peste 660 de punctein plus fata de anul trecut , cum anul trecut a ajuns in turul 3 deci are de aparat 80 de puncte, chiar daca ajunge in finala nu obtine decat 570 de puncte in plus deci tot pe locul 5 ramane, ca sa ajunga pe locul 4 trebuie sa castige trofeul. E greu tare, dar nu imposibil. HAI SIMOOOOOO !!!!!
vroiam sa scriu ca am anuntat asta inca de la mijlocul sau sfarsitul saptamanii - acum 2 saptamani !! - cu absenta Azarenkai de la Miami si posibilitatea ca Simona sa ajunga pe locul 4 mondial la sf.turneului de la Miami, iar in cele 2 publicatii de sport a aparut informatia cu absenta Azarenkai abia pe la mijlocul sau sfarsitul saptamanii trecute.... cum am spus si atunci, spun si acum, Simona poate sa ajunga la sfarsitul turneului pe locul 4 mondial, nu mai mult decat atat, deocamdata... va ajunge pe locul 1, sunt sigur de asta, dar acum e in lupta de acumulare si recuperare de puncte...
este oarecum logic si normal sa se intample asa, ca locul 5 mondial (si favorita nr 7) sa ajunga intre primele 8 :). dar nu este si obligatoriu. "surprizele" cum le zici tu, de fapt nu sunt surprize deloc, sunt explicabile prin faptul ca in top 20 valorile sunt extrem de apropiate si intre aceste jucatoare se poate intampla orice cand joaca una cu alta. eu unul as fi foarte multumit daca ajunge macar in sferturi. si sa vedem cat va reusi sa se mentina in top 10
Am incerdere in Simona ca va ajunge cel putin in sferturi la Miami desi are din turul 3 meciuri dificile (asta daca castiga favoritele, ca in tenis sunt destule surprize mai ales la feminin)
Eu inteleg ca cauta si ei sa faca mai multe articole despre tenis de cand e Simona in top 10, dar macar sa se documenteze corect... Inteleg ca a gresit unul la calcule dar chiar nimeni din redactie nu e in stare sa corecteze ? Jenant. Hai SIMOOOOOOOO !!!!!!
lasati fata sa-si faca treaba si nu mai faceti atatea calcule
Conectează-te la contul tău pentru a adăuga comentarii.