Alte știri din fotbal
Flavius Stoica, după „dezastrul” de la malul Mării Negre: „Nu vreau să ne credem zmei fără să fim”
0
Jucătorul a bătut palma cu FCSB: „A semnat pe un an!”
0
După înfrângerea cu Metaloglobus, ultrașii lui Farul Constanța au luat foc: „Jucători de Serie B, vă rupem picioarele!”
0
Florin Bratu, mesaj după victoria care a trimis Farul la baraj: „Nu cred că meritau situația asta”
0
Știri din fotbal internațional
ȘOCUL serii în fotbalul european: Pep Guardiola pleacă de la Manchester City
2
Deschidere de scor în Arsenal - Burnley: „tunarii” sunt la un pas de titlu
0
Transferă Cristi Chivu un alt fost jucător al său de la Parma? » Scouterul lui Inter l-a urmărit și în weekend!
0
Procuratura a deschis anchetă după sărbătoarea lui Inter » Gestul care îl poate costa pe Marcus Thuram!
0
Lifestyle
Trend ȘOCANT în Coreea de Sud! Ce au remarcat privitorii la femeile din tribune
2
„Yoga, meditație, plus liniștea naturii” » Partenera internaționalului „tricolor” a găsit o oază în afara României
18
„El Peque” s-a căsătorit cu „cea mai frumoasă femeie de pe planetă”
9
Mașina comunistă va avea un nou model după o pauză de 50 de ani » Au copiat Dacia: imagini în premieră
3
Avocată din Iași, condamnată la 7 ani de închisoare pentru tentativă de ...
Libertatea
Orașul numit cândva „rușinea Italiei” a devenit una dintre cele mai ...
Adevărul
De nedespărțit și după moarte! Incredibila legătură dintre un fotbalist și ...
GSP SPECIAL
INTERVIU Sorin Pîslaru, cardiologul român care lucrează la Clinica Mayo, ...
Libertatea
Nu ma leg neaparat de faptul ca i-au invitat pe cei pe care i-au invitat, dar pentru scuzele pe care le ofera. Eu am inteles, pentru imaginea turneului, oameni ca Monfils, Gasquet, Wawrinka, erau potriviti, dar sa ne lase cu clasamentul si lipsa valorii alor nostri. In primul rand jignesc niste jucatori romani care probabil nici n-au insistat pentru wild card. Au venit cu modestie si au acceptat doar pentru calificari. De ce ii jignesti? Fii sincer: i-am vrut pe astia ca sa crestem interesul publicului. Si era ok, nu mai zicea nimeni nimic, poate pe termen lung cresti interesul si ai mai multe perspective sa ii ajuti pe ai tai. Dar nu vorbi pe langa, sunt nonsensuri. Desfiintate rapid de exemple concrete, cum e si al tau.
Bine punctat. La Geneva acum, turneu de aceeași valoare în bani ca Bucureștiul lui Țiriac, îl are pe tabloul de calificări pe elvețianul Jakub Paul, poziția 516 ATP. Ce valoare are acela? Are una singură: E INCA TANAR Cum să pui pe tabloul Țiriac Open pe Gasquet 38 de ani sau pe Shapovalov :) ? Ce valoare are Shapovalov 122 ATP? Asta pierde orice partida la care ia parte. Țiriac vorbește fix ca Iohannis despre valoarea românilor. E treaba voastră că îi votați și că-i băgați în seamă. In timp ce poate fi scuzat pt că tenisul masculin din România nu e de nivelul celui feminin, poate fi și acuzat că nu se pricepe. Cum să îl lași pe Copil în calificări dacă nu are nicio formă. Nu mai bine lași pe altcineva mai tânăr indiferent de ce poziție ocupă? Cam ipocrit moșul. Repet tot mai mulți "români" în ultima vreme care vorbesc despre "valoarea românilor". Președintele incl.
Daca Ionel nu ma impresioneaza nici pe mine, cred ca Jianu va intra in top 100. Cel mai probabil in momentul in care va alege totusi fie si calificarile turneelor Challenger in locul turneelor ITF. El are o perioada buna si a reusit cateva victorii la jucatori mult mai bine cotati, problema lui e ca face foarte ezitant pasul la turneele puternice. A avut o serie de vreo 17 victorii consecutive lunile trecute, totusi consider ca ii era mult mai util sa joace la nivel de circuit Challenger, chiar sacrificand o astfel de serie. De altfel se vede asta si din clasamentul slab, in ciuda a vreo 3 turnee consecutive castigate. Daca vrea sa joace la nivel inalt, are nevoie de adversari tari, nu de turnee ITF 10000. Cred ca meciul cu Albot de la Bucuresti ii este mult mai util decat sumedenia de meciuri din ITF, asa ca totusi i-au facut un bine organizatorii de la Bucuresti si daca nu l-au bagat pe tabloul principal.
Acum 20 ani cu aproximatie, acest distins domn Tiriac, care de altfel preconiza in mod absolut corect decaderea sportului romanesc, era presedinte COSR. Unul din motivele cat se poate de clare pentru care Romania nu are jucatori "buni de nimic" este lipsa crunta de implicare si investitie in acest sport, ca in altele, de-a lungul timpului, inclusiv perioada in care dansul era presedinte COSR. Mai departe, faptul ca isi ascunde decizia in spatele unor manipulari grase, ma face sa imi fie greata. Pentru ca in calificari Ionel a pierdut la Berrere, care este in semi-finale acum (deci nu era meci de calificari, asa cum nici Barrere nu era jucator doar de calificari), iar Jianu a pierdut la un jucator cu vreo 15 ani de experienta in circuitul ATP. Sa spui ca un jucator nu se incadreaza pentru wild card pentru ca nu are un clasament de top este nonsens, pentru ca un astfel de jucator nu are nevoie de wild card. De-asta exista conceptul, pentru a ajuta niste jucatori mai slab clasati. Da' wild cardurile date cum s-au descurcat? Pai simplu, unul le-a dat teapa, unul a iesit din primul tur. Ei fiind vedetele, singurul care s-a descurcat e tot un jucator de "nimic" care inainte juca ITF-uri si turnee Challenger. Nu are nicio legatura cu nivelul jucatorilor nostri faptul ca nu au primit wild card. Eu sper ca in viitor sa evite turneul, minunat ar fi sa-si permita sa joace la Barcelona in aceeasi perioada. Apropo, nici Cornea nu se incadra? Sau de ce joaca semi-finale
Nici nu se pune problema sa fie un jucator speranta de top 100. "Sperantele" vesnice Nicholas David Ionel-21 ani loc 314 si Filip Cristian Jianu- 22 ani loc 280, de ani de zile nu misca.
tu esti o rusine, miliardar de doi bani
Uite ca medicamentele alea scumpele de ele, au si efecte secundare puternice. Bastenitos, iar ai umblat la Loretta in poseta? Nu te mai juca baiatule cu doza rumunului!
Nu e Isarescu, Tiri vorbeste de Iliescu.
Sportivii romani au dreptul sa fie respectati si incurajati de oricine. Nu intereseaza pe nimeni stilul arogant al unora care cred ca li se cuvine orice. Rusine!
daca nu iau si tricolorii astia niste roxadustat sa le creasca valoarea...
Conectează-te la contul tău pentru a adăuga comentarii.