Alte știri din fotbal
A întors toate privirile pe aeroport » Francezul din lotul lui Dinamo cu geantă din piele de vițel!
0
Cum arată astăzi stadionul celei mai mari surprize din istoria fotbalului românesc
0
Andrei Borza a dat BAC-ul și a plecat în cantonament: „Am văzut comentarii foarte urâte, că am rămas repetent. Vreau să clarific”
3
Rezultatele obținute de FC Argeș și nou-promovatele Corvinul și FC Voluntari în amicalele de astăzi
0
Știri din fotbal internațional
Real Madrid, anunț oficial despre Enzo Fernandez
0
Ultimele două campioane ale țării îl vor pe Horațiu Moldovan
0
Se retrage Luka Modric după eliminarea de la Mondial? » „Acolo pe teren n-a existat niciun rămas bun special”
0
Australia - Egipt, în șaisprezecimile de la Campionatul Mondial » Echipele probabile + Singura dacă când s-au mai întâlnit
0
Lifestyle
Schimbare incredibilă pe arena veche de 98 de ani » Imagini spectaculoase
2
Comenzile pentru noul model Dacia Sandero Stepway au fost deschise » Care este prețul de pornire
1
Ea este considerată cea mai frumoasă fană de la Campionatul Mondial: „Imaginile s-au viralizat rapid!”
5
„Cea mai frumoasă fată din lume” s-a căsătorit la 25 de ani » Fiica fostului internațional s-a plâns în ziua nunții: „Au pătruns prin efracție”
0
Rusia a pierdut 1% din populația sa în războiul purtat împotriva Ucrainei. ...
Libertatea
Profesoară lovită de fulger în timpul unei excursii cu 14 elevi în Munții ...
Adevărul
Sfatul lui Titi Aur pentru șoferii prinși în mașină de furtună: „Trebuie să ...
GSP SPECIAL
Siegfried Mureșan prim-ministru sau alegeri anticipate, singurele variante ...
Libertatea
Ca sa se laude? Daaaa... :-)
"Sa vedem, poate se va lauda cu Fonseca peste cativa ani." Peste 3 saptamani, nea Ioan implineste 85 de ani. Crezi ca mai are timp?!
Iar povesti cu Ion Macelaru oare le citeste cineva ??
Bine, faza cu "trei sferturi" nici nu mai merita comentata. E prea ridicola.
Intr-o vreme circula legenda cu debutul lui Djokovic in circuitul ATP la Bucuresti. S-a dovedit fals. Acum circula legenda cu "primele puncte". Nici asta nu e adevarat. Primele puncte in clasamentul ATP le-a obtinut Nole inca din iunie 2003 la un turneu ITF in tara lui. A facut atunci 12 puncte. Primele puncte intr-un turneu ATP le-a facut la Umag, in Croatia, in iulie 2004 - 10 puncte pentru calificarea pe tabloul principal, prima lui prezenta la acest nivel (Bucurestiul a fost a doua). Ce a fost o premiera pentru sarb la Bucuresti a fost prima victorie pe tabloul principal intr-un turneu ATP, amintitul succes cu Clement. Oricum, daca era atat de inspirat Tiriac, cum vrea sa ne spuna, i-ar fi dat lui Djokovic wild-card pe tabloul principal in 2004. Asa cum a facut acum, dupa 20 de ani, cu un alt (potential) talent, brazilianul Fonseca, aflat pe locul 276 mondial, dar campion la juniori la US Open. Djokovic era la momentul acela tot pe acolo, locul 294. I-au vazut ei potentialul, dar nu chiar asa cum vor s-o spuna. Sa vedem, poate se va lauda cu Fonseca peste cativa ani.
"Dar trei sferturi din succesul lui Djokovic se datorează acestui turneu unde a primit un wild card", a spus Ţiriac. Da, nea Tiriac, daca ne gandim bine nici Nadal si nici Federer nu ar fi existat daca nu ai fi fost matale. Esti un fel de Mircea Lucescu al tenisului, i-ai descoperit pe toti.
Conectează-te la contul tău pentru a adăuga comentarii.