SPORTURI  »  TENIS  »  WTA ROMA

Irina Begu și-a aflat adversara din sferturile de finală de la Roma » Șanse mari pentru calificarea în semifinale și un duel cu Serena

Articol de GSP - Publicat joi, 12 mai 2016 18:11

Irina Begu are un parcurs excelent la turneul de la Roma și azi s-a calificat în sferturi, după ce a trecut de Daria Kastkina, scor 6-1, 6-4.

În sferturile turneului, Begu, locul 35 va avea un adversar facil și se va duela cu japoneza Misaki Doi, locul 45 WTA. Meciul va avea loc mâine, 13 mai, în jurul orei 15:00, orai României, în direct pe DolceSport.

Până acum, Begu și Doi nu s-au duelat niciodată în circuitul WTA. Câștigătoarea acestui meci se poate duela în semifinale cu Serena Williams, dacă liderul WTA trece de Svetlana Kuznețova.

Johanna Konta - Misaki Doi 6-4, 5-7, 2-6

Partida Begu - Doi va putea fi urmărită pe GSP.RO în format liveSCORE.

EXCLUSIV: Anunțul momentului pentru Gigi Becali » Fotbalistul se întoarce la FCSB: „Direct atacant îl bag!”