Comentarii (2)
utilizator șters
utilizator șters  •  08 Mai 2026, 08:52

Voi oferiti mai mult decat primiti? Stai putin, or oferi, nu zice nimeni ca nu, e o adevarata placere sa te uiti la Roland Garros si sa te delectezi. Dar ce se intampla daca nu se tine? E vreo tragedie mondiala, nu mai merge viata inainte? Pai sunt oameni de care chiar depinde daca merge lumea inainte sau nu si nu primesc nici 1% din cate primesc astia. Deci concluzia e simpla: sa boicoteze, linistiti, nu se intampla absolut nimic daca se renunta la circuitul oficial de tenis. E mai nasol daca renunta oamenii de care aminteam, in cor, sa-si faca meseriile. Ipocrizie la nivel maxim... Sabalenka plangea acum 2 ani ca nu e primita la unele turnee, acum vine cu boicotul... se poate retrage, de ce sa boicoteze, de fapt nu primeste ce merita exact la fel cum matura ea cu circuitul masculin de-a venit baiatul ala de n-a jucat tenis de 3 ani si a jucat la 25% din ce poate acum ca sa nu o supere si tot a batut-o lejer. Si pe reguli care ii anulau o mare parte din plusuri. Ca sa nu incep sa vorbesc: castiga mai mult decat castigau Federer sau Nadal pe cand jucau. Si stim toti ca nu visa asta niciun RG daca era de-o varsta cu ei. Aparent nu-l castiga nici asa. Dar eu chiar ii propun sa boicoteze, mai ales anul asta, ca tot nu joaca rivalul spaniol, poate reuseste sa ramana fara RG in palmares.

Newman
Newman  •  07 Mai 2026, 20:48

Si scotienii sunt mai darnici decat cocosei galici.

Comentează