Alte știri din fotbal
Robert Ilyes și-a anunțat plecarea de la Csikszereda: „Cred că trebuie să scriu o carte ca să vă explic”
0
CCA a confirmat arbitrul care va conduce meciul de titlu dintre Universitatea Craiova și U Cluj
0
5 detalii de la Dinamo - CFR Cluj: ultrașii au continuat protestul împotriva siglei + Ce s-a întâmplat înainte de meci
0
Dinamo - CFR Cluj, pentru locul 3 în Superligă » Pușcaș, aproape de un nou gol!
2
Știri din fotbal internațional
Una dintre marile surprize ale sezonului! Patru români au devenit campioni într-un campionat din Europa
0
S-a făcut: Xabi Alonso a semnat în Premier League!
0
Ianis Hagi, înfrângere cu echipa deja retrogradată din Turcia! Câte minute a jucat mijlocașul român
2
Prima femeie-antrenor dintr-un campionat de top a încheiat aventura cu încă o victorie categorică
0
Lifestyle
„Yoga, meditație, plus liniștea naturii” » Partenera internaționalului „tricolor” a găsit o oază în afara României
11
„El Peque” s-a căsătorit cu „cea mai frumoasă femeie de pe planetă”
5
Mașina comunistă va avea un nou model după o pauză de 50 de ani » Au copiat Dacia: imagini în premieră
3
Nuntă de lux la FCSB! Cerere spectaculoasă pe plaja din Zanzibar, căsătorie în orașul natal din România
15
Ce este iBon, aplicația prin care românii pot primi recompense. ANAF o ...
Libertatea
Mai mulți răniți după ce un bărbat a intrat cu mașina într-o mulțime în ...
Adevărul
De nedespărțit și după moarte! Incredibila legătură dintre un fotbalist și ...
GSP SPECIAL
LIVE TEXT Finala Eurovision 2026. Ce țări se luptă pentru ...
Libertatea
si marmota?
Nu inteleg relevanta intrebarii (ironiei) tale la postarea mea. Dar, spre linistea ta, ma descurc binisor in cateva limbi straine. Nu in sarbeste!:))
In opinia mea, vaccinarea pentru covid a fost un experiment la scara globala. Am avut covid de doua ori. E adevarat ca am avut noroc si nu am facut cea mai agresiva forma, cea din toamna 2021. Trebuie sa recunosc ca nu am avut incredere in vaccin si am avut sansa sa nu fiu obligat sa il fac. Iar atitudinea mea nu a fost pentru ca am vrut sa fiu Gica-Contra. Pur si simplu nu am avut incredere din momentul in care una din justificari a fost aceea de a nu-i imbolnavi pe ceilalti. Vaccinul nu face asa ceva. Vaccinul face un singur lucru. Amelioreaza simptomele si evoluitia unei boli. In aceste conditii eu nu am considerat niciodata ca Djokovici nu sa vacinat ca sa faca pe grozavul. Mai degraba a facut asta din aceleasi motive ca si mine.
Nu am vorbit despre performanțele lui sportive. Nici nu le-am contestat. Vorbeam de imaginea pe care o are și motivul de ce nu-l suportă multă lume. Comportamentul lui e tipic pentru unul din Balcani. A ieșit din rând și nu s-a supus trendului, doar din dorința de a fi Gigi Contra. Dacă unul nu se vaccinează din convingere sau motive medicale, atunci îl înțeleg și respect decizia lui, dar dacă unul nu se vaccinează numai pentru "a ieși din rând" și pentru a fi Gigi Contra, trebuie să spun că nu e chiar cel mai inteligent.
tu cate limbi vorbesti fluent, bai valoare?
La performantele la care a ajuns nu merge cu smecheria. In opinia mea cei mai multi au oftica pe el pentru ca e sarb (iar sarbi sunt perceputi nasol decand cu razaboiul de la ei , la care care se mai adauga si simpatia lor fatisa fata de rusi), pentru ca a iesit din rand si nu s-a supus trendului international. In materie de tenis multi nu-l simpatizeaza si pentru ca a reusit sa-i depaseasca performantele lui Federer si Nadal. Nu e tenismenul meu preferat dar asta nu inseamna ca nu am puterea sa recunosc anumite lucruri. Il prefer si il voi prefera oricand pe Roger Federer dar asta nu ma face sa-l huidui pe Djokovici.
Djoko e un super jucator de tenis. Cel mai bun, daca este judecat dupa numarul de GS. Dar sa spui ca este inteligent este cam mult! Un tip inteligent si cu clasa alegea un alt mod de a le raspunde contestatarilor: castigand pe teren! Djoko sufera enorm ca nu este iubit precum sint ceilalti doi titani ai tenisului! Cei doi au clasa si bun simt si buna crestere. Sarbul este genul de smecheras frustrat care nu s-a gasit niciodata locul in lumea lorzilor. Cat despre JMcR, trebuie inteles. Este din aceeasi categorie!:))
Inteligent ? S-ar putea, dar eu as spune mai repede șmecher din balcani și lumea vestică s-a cam săturat de ăștia. Prea mulți șmecheri cu -ici la sfârșit.
***
Acest comentariu a fost moderat deoarece continea limbaj vulgar sau jignitor.
Jupane ai intoxicat ziarul adevarul cu ineptiile tale despre “amerloci”,Acum ai aparut si aici. Se vede treaba ca ai fost Banat pe ziarul de stiri
Conectează-te la contul tău pentru a adăuga comentarii.