Alte știri din fotbal
Mario Felgueiras: „Toată lumea este de vânzare la Craiova”
1
David Irimia, la primul joc de la revenirea la Dinamo: „Pentru asta am muncit doi ani”
0
Gică Craioveanu cere un ȘOC la Universitatea Craiova: „Mihai Rotaru va interveni! Trebuie zguduită echipa!”
4
Nuno Campos spune secretul, după ce a spart gheața la Dinamo: „Lucrăm două zile aceste lucruri și urmărim multe filmări”
2
Știri din fotbal internațional
PSG intră peste Real Madrid! Campioana Franței încearcă să dea lovitura verii cu Rodri
0
Primele critici pentru Radu Drăgușin » Ce au remarcat italienii după înfrângerea Fiorentinei în amicalul cu QPR
5
Kerim Alajbegovic, bosniacul care a impresionat la Mondial, se transferă în Premier League
0
Scandal uriaș în Italia! Doi foști jucători de la Juventus, anchetați pentru fals și tentativă de extorcare
0
Lifestyle
Daniela Crudu și Mădălina Pamfile au apărut pe gazon la Botoșani
3
Gafă sinistră, în direct, la nunta verii în fotbal: „Aici vor avea loc funeraliile căpitanului naționalei!”
5
Rapid a anunțat transferul voleibalistei de 19 ani și a pornit furtuna pe pagina oficială: „Voi realizați că are o familie?”
21
Noul detaliu de pe autocarul lui Dinamo, după scăparea jenantă de săptămâna trecută
8
Dacă vrei să cumperi anvelope all season pentru mașina ta, evită aceste ...
Libertatea
Încă o dronă doborâtă pe teritoriul României sâmbătă dimineață. Anunțul ...
Adevărul
Primul fotbalist născut în România care a marcat în prima divizie din ...
GSP SPECIAL
Explicațiile unui pilot de F-16 despre cât de greu este să dobori o dronă
Libertatea
Zverev si Thiem se tot ridica de cativa ani si nu au ajuns nicaieri. Federer si Nadal la varsta lor aveau deja cateva grand slamuri castigate. Astia doi abia daca reusesc sa prinda cate un sfert de finala. Ca Federer nu va mai castiga nici un grand slam asta ramane de vazut. De prin 2010 se tot spune lucrul asta si a mai castigat 4 de atunci
Competitia fetelor la Wimbledon anul asta a fost un mare circ regizat ca Serena sa castige al 24 lea grand slam. Hai sa fim seriosi. Orice jucatoare din top 20 o bate pe Serena la orice ora din zi si din noapte la ora actuala. Tenisul nu mai este de mult o competitie sportiva ci doar o afacere uriasa. Sponsorii taie si spanzura pentru ca ei sunt cei care sustin financiar aceasta competitie. Interesant este ca toate jucatoarele sponsorizate de Nike au iesit cu declaratii magulitoare la adresa Serenei. Lucru imbucurator este faptul ca macar la baieti am vazut meciuri reale.
Dacă Simona nu dormea în meciul cu Hsieh, juca finala cu Serena și nu cred că avea probleme să o plimbe pe obeză până-i săreau ochii ! Parcă nu-mi vine să cred cum a putut Halep să se împiedice de o subnutrită, avea toate șansele să bifeze al 2-lea GS din carieră !
Serena face pui de aur pentru WTA de decenii, de aceea e favorizata si laudata, dar daca nu i se dadea locul de favorita 25, si daca nu se dadeau la o parte din calea ei toate favoritele (poate tocmai ca protest contra organizatorilor), mai ajungea ea in semifinale? Acolo abia a intalnit prima favorita.
Cel putin competitia masculina a oferit si ofera niste meciuri frumoase, memorabile. Ma dezamageste situatia fetelor. Serena se intoarce dupa nastere, abia poate sa se miste si taie ca in unt, la varsta ei. Toate oponentele intra in jocul ei de forta, si nici una nu are tehnica de a o plimba prin teren, unde e clar ca nu rezista. Jocul feminin se reduce prea mult la un joc de bum-bum, in care Serena poate sa aiba si peste 100kg, si tot va castiga, chiar si la 50 de ani. Unde esti tu Hingis?
Pana una alta, Simona este pe locul 1 in lume, e o fata normala, nu sar steroizii din ea, nu arata ca King Kong si nu i se organizeaza turnee castigatoare la Wimbledon.
Venus e "gata" de ceva ani. Federer si el la ultimele gloante, nu cred sa mai castige vreun GS. Nadal si Djokovic vor mai castiga trofee importante. Fiecare generatie e diferita. Astia cu 20 de GSuri au scris istorie, jos palaria in fata lor, dar au si cam "ucis" competitia si concurenta. Se ridica oricum un Zverev, Thiem , o Kasatkina, Svitolina samd
Si ce legatura are halepoaica cu articolul de apare in poza?? Asteptam reactia lui nastase la ce-a declarat john :). Pariu ca-l jigneste si pe el?
rumân nesimțit...
Am vazut multi pariori cu mentalitatea asta, care se tot plang ca nu vor mai exista jucatori sa domine categoric circuitul si implicit nu mai au siguranta pe cine sa parieze....intr-un fel e foarte bine, mai frumos sa avem 4 castigatori de GS intr-un sezon decat sa fie 1-2 care pun monopol pe toate trofeele
Conectează-te la contul tău pentru a adăuga comentarii.