SPORTURI  »  TENIS  »  SIMONA HALEP

John McEnroe dezvăluie dialogul secret avut cu Patrick Mouratoglou înainte de finala Halep - Williams: „Știți ce mi-a spus?”

Patrick Mouratoglou și Serena Williams // foto: Guliver/Getty Images
Patrick Mouratoglou și Serena Williams // foto: Guliver/Getty Images

Articol de GSP - Publicat luni, 22 iulie 2019 17:57

John McEnroe, 60 de ani, fostul mare tenismen american, în prezent comentator la mai multe posturi TV, a dezvăluit dialogul pe care l-a avut cu Patrick Mouratoglou, 49 de ani, antrenorul Serenei Williams (37 de ani, 9 WTA, chiar înainte de finala de la Wimbledon dintre Simona Halep (27 de ani, 4 WTA) și americancă, în care românca s-a impus categoric, 6-2, 6-2.

„M-am întâlnit cu Patrick, antrenorul Serenei, înaintea finalei. Știți ce mi-a spus? Că în toată lumea sunt doar două jucătoare care o pot bate pe Serena: Halep și Serena însăși.

Cred că problema a fost că Serena nu și-a controlat emoțiile și nu a avut un plan B. Serena a avut emoții mari de tot. Părea șocată de faptul că Simona îi tot returneaza mingile, dar nu înteleg de ce. Halep face asta tot timpul. După două finale pierdute, Serena trebuia să se pregătească și să aibă un plan B”, a spus John McEnroe, la ESPN.

Simona Halep a câștigat de o manierp categorică finala cu Serena Williams de la Wimbledon, 6-2, 6-2, după doar 55 de minute. Halep a devenit prima româncă din istorie care se impune în prestigiosul turneu londonez, succesul asigurându-i totodată urcarea pe locul 4 în clasamentul WTA. 

Vezi și: 

Darren Cahill, mesaj pentru Daniel Dobre: „Vei fi întotdeauna antrenorul unei campioane de la Wimbledon!”

Citește și:
Gigi Becali se întâlnește luni cu antrenorul dorit: „Pe mine nu mă refuză”
Superliga
Gigi Becali se întâlnește luni cu antrenorul dorit: „Pe mine nu mă refuză”
Noul „Rolls-Royce chinezesc”, record de vânzări în doar 20 de ore de la lansare » Prețul este de 10 ori mai mic
Noutati auto
Noul „Rolls-Royce chinezesc”, record de vânzări în doar 20 de ore de la lansare » Prețul este de 10 ori mai mic
Gluma lui Gabi Torje, după ce l-a văzut pe Ilie Bolojan la câțiva metri de el: „Nu știu dacă am voie să spun”
Stiri extrasport
Gluma lui Gabi Torje, după ce l-a văzut pe Ilie Bolojan la câțiva metri de el: „Nu știu dacă am voie să spun”
Noul model Dacia se transformă total » Lansează încă un SUV care se va bate cu Renault și Peugeot: primele imagini
Noutati auto
Noul model Dacia se transformă total » Lansează încă un SUV care se va bate cu Renault și Peugeot: primele imagini
Schimbare pregătită la examenul auto pentru categoria B
Profit.ro
Schimbare pregătită la examenul auto pentru categoria B
Flash News: cele mai importante reacții și faze video din sport

Ai o informație care poate deveni subiectul unui articol? Scrie-ne pe [email protected]! Gazeta își protejează întotdeauna sursele.

Ion Țiriac s-a întors din China și dezvăluie cadoul exorbitant pe care i-l face Nadiei, la 50 de ani de la Montreal: „Pe 18 iulie îi dau cheile”

Îl recunoști? Fostul număr 1 ATP, nomad în Munții Atlas: „Casa noastră - mama natură”


Comentarii (24)
10214392751272571
Raoul Fulgos  •  22 Iulie 2019, 20:09
Postat de mosierul pe 22 Iulie 2019, 19:38

...păi e și Halep o campioană dar așa, mai micuță...nu poți să o pui la un loc cu Navratilova, Graf , etc., etc.,....Și poate mai coboară cu picioarele pe pământ când vorbește cu jurnaliștii din Romania!!! Când e in fata celor din afară e toată un zâmbet....

N-o pune nimeni la un loc cu Navratilova sau Graf. Simona ramine cea mai mare jucatoare de tenis din Romania. Punct. Si atunci cind jurnalistii de cancan din Ro se vor educa si vor devenii profesionalisti mai mult ca sigur ca Simona le va adresa zimbete. Dar cind ei vin si adreseaza numai intrebari cu substrat, tendentioase nu au cum sa primeasca zimbete. Pina una alta ziaristii din Ro trebuie sa incerce sa se ridice la nivelul Simonei, nu ea sa se coboare la nivelul lor.

2446945358686521
Alexii Eduard  •  22 Iulie 2019, 21:21

Vor trece anii ,si vom imbatrani cu totii. Peste 30 -40 de ani cu nostalgie ne vom aduce aminte de performantele Simonei si de bucuriile care le a avut acest popor prin performantele ei.....asa cum de amimtim acum de Nadia de nationala din"70, de nationala din 94, de nationala de hanbal 70 . Si multe alte momente frumoase ale sportuluo romanesc.

univ_craiova1
univ_craiova1  •  22 Iulie 2019, 19:01

Halep a avut noroc... Vedem după ce face! Sa câștigi o cupa e bine când o sa câștigi 20 atunci ești bun

Vezi toate comentariile (24)
Comentează