Alte știri din fotbal
CFR Cluj nu mai scapă de necazuri: impresarul mijlocașului solicită insolvența clubului! + Ziua Z în Gruia pentru plata datoriilor de peste un milion de euro
0
Buletinul medical la FCSB: „Probabil va fi apt pentru meciul de la Galați. El are laringită”
0
Mihai Stoica a numit „feblețea” lui Gigi Becali: „Îi place foarte mult, dar nu știu de ce. Zice că e cel mai bun la ora actuală”
2
Zeljko Kopic a vorbit deschis despre transferul din Spania: „Ideea a fost să-l luăm pentru aceste 6 luni, dar acum contăm pe el”
0
Știri din fotbal internațional
Ronald Koeman îl avertizează pe starul naționalei Olandei: „Timpul se scurge”
0
Real Madrid îl amenință cu tribunalul: „Povestea lui cu Mbappe este total falsă! A lezat grav imaginea clubului”
0
Casa Albă, anunț despre participarea Iranului la Cupa Mondială: „În acest moment ne așteptăm la asta”
0
Noua „bestie” a lui Haaland! Și-a cumpărat o bijuterie rară: doar 150 de exemplare în lume
1
Lifestyle
Cea mai frumoasă fană a lui Inter: „Când am ajuns în Italia, prietenii mi-au spus: trebuie să alegi între cele două”
2
Rivalul chinezesc pentru Tesla, surprins pe străzile din Europa! Peste 100.000 de rezervări în doar două săptămâni de la lansare
6
La 15 ani după dezastru, face scufundări an de an ca să își găsească soția! „I-am recuperat telefonul, am văzut ultimul SMS pe care voia să-l scrie”
10
Cine a fost, cu adevărat, Chuck Norris? 5 centuri negre, 35 de Dani: „A numărat până la infinit. De două ori”
21
Toți rușii să lucreze în ture de 12 ore, inclusiv sâmbătă, propunerea unui ...
Libertatea
Semnul care poate avertiza asupra riscului de infarct: a fost observat și ...
Adevărul
„Minciuni!” » Replica Monicăi Iacob-Ridzi, după primul episod al ...
GSP SPECIAL
Ramona Miletic, românca ajunsă viceprimar în Viena: „Percepția austriecilor ...
Libertatea
Dar cine ți-a spus ție că sunt 100 de turnee pe an ?? Păi în primul rând că un an are 52 de săptămâni ! Cum pot să aibă loc 100 de turnee în 52 de săptămână ??!! Ptr. cultura ta generală , îți spun eu că o jucătoare poate participa la maxim 38 de turnee într-un an !
Spre deosebire de fotbal, unde se poate face performanta daca un patron fuge cu sacosa de bani dupa alte echipe, in tenis fiecare jucator munceste si urca in top pe munca proprie. De-asta prefer tenisul in locul fotbalului, mai nou. Atatia ani am fost fan fotbal, ca sa constat ca era doar o mare escrocherie - ca dovada, nume grele sunt la puscarie azi.
A ajuns pe locul 5 prin performante in turnee. Dar in tenis se intampla des si accidentari. Sarapova, de pilda, a cazut de pe 3 pe 9 in doar 3 luni, fiindca a fost accidentata cateva luni la finele lui 2013 si inca nu si-a reintrat in ritm. Azarenka era pe 2 la inceputul anului, dar a coborat pe 4, din cauza de accidentari si lipsa de rezultate mai bune. Simona abia a intrat in Top 5. E mai solicitata acum, dar conteaza ca e acolo, si ce va face mai departe. Hai, Simona!!!
Cum o fi ajuns pe locul 5 daca e mereu accidentata? Iar Serena cum o fi ajuns pe 1 daca participa doar la 16 turnee din 100 pe an? E ceva necurat in sportul asta. Adica, sa nu-ti rupi tu unghia pentru culorile patriei?
Ïn continuare obsedati de clasament astia de le gsp, care era problema daca ar fi cazut pe 7 ? NIciuna , important e sa fie sanatoasa si sa pregateasca bine urmatoarele turnee iar punctele vor veni
cupa federatiei pe 19-20 aprilie, rom - serbia la bucuresti
care e turneul urmator pentru simona?
Nicio tenismenă din lume nu participă la toate turneele...are tot dreptul să renunțe,nu primeşte concediu medical de la bugetul României...îi avertizez pe legionarii din Noua Dreaptă să termine cu atacurile suburbane la adresa Simonei.
bv ei dar nu cred ca ar trebui sa fie multumita doar cu conjuncturile, pt ca poate mult mai mult
Simona nu a renuntat la turneul de la Miami doar pentru ca a avut acea interventie chirurgicala,ci a avut si un deces in familie..este vorba despre matusa ei.sunt atat de multi prosti care se tot leaga de faptul ca Simona are cam multe abandonuri in ultima perioada,incat ei chiar nu realizeaza ca Simona este inca pe locul 5 WTA.voi realizati asta,ca acest lucru nu se poate obtine decat prin munca si valoare incontestabila???locul 5 mondial fratilor!!sunteti penibili si carcotasi in acelasi timp
Conectează-te la contul tău pentru a adăuga comentarii.