SPORTURI  »  TENIS  »  MIHAELA BUZĂRNESCU - JELENA OSTAPNEKO

Mihalea Buzărnescu se duelează miercuri cu Jelena Ostapenko » De la ce oră va avea loc meciul

Articol de GSP - Publicat marti, 26 iunie 2018 20:07

După victoria eroică în fața lui Kiki Bertens, 3-6, 7-6, 6-3, după două ore și 42 de minute, Mihaela Buzărnescu joacă miercuri în optimi la Eastborune cu Jelena Ostapenko.

Mihaela Buzărnescu, locul 28 WTA, va juca mâine, de la ora 13:00, cu letona Jelena Ostapenko, locul 12 WTA. Partida va fi liveTEXT pe GSP.RO și în direct pe TV Digi Sport 2.

Câștigătoarea acestui meci va juca în sferturi cu învingâtoarea partidei Petra Kvitova și Agnieszka Radwanska. Cele două s-au mai întâlnit o dată în acest an, la Doha, Mihaela reușind o victorie categorică, 6-1, 6-3.