Articol de GSP - Publicat miercuri, 21 mai 2008 00:00
Românca Monica Niculescu s-a impus, miercuri, în faţa franţuzoaicei Irena Pavlovic, scor 6-3, 6-3, în cadrul primului tur al calificărilor la Roland Garros, informează site-ul oficial al competiţiei.În turul II al calificărilor, Monica Niculescu, cap de serie numărul 2, o va întâlni pe învingătoarea partidei dintre Raquel Kops-Jones (Statele Unite) şi Angelika Bachmann (Germania).
Anda Perianu a fost învinsă de australianca Sophie Ferguson, scor 6-2, 2-6, 5-7, în prima manşă a calificărilor. În aceeaşi fază, Simona Matei a pierdut în faţa belgiencei Caroline Maes, scor 6-0, 6-2. O altă reprezentantă a României, Agnes Szatmari, a fost învinsă de tunisianca Selima Sfar, scor 4-6, 4-6.
În urma acestor rezultate, singura româncă rămasă în calificări este Monica Niculescu.
În turul II al calificărilor, Monica Niculescu, cap de serie numărul 2, o va întâlni pe învingătoarea partidei dintre Raquel Kops-Jones (Statele Unite) şi Angelika Bachmann (Germania).
Anda Perianu a fost învinsă de australianca Sophie Ferguson, scor 6-2, 2-6, 5-7, în prima manşă a calificărilor. În aceeaşi fază, Simona Matei a pierdut în faţa belgiencei Caroline Maes, scor 6-0, 6-2. O altă reprezentantă a României, Agnes Szatmari, a fost învinsă de tunisianca Selima Sfar, scor 4-6, 4-6.
În urma acestor rezultate, singura româncă rămasă în calificări este Monica Niculescu.
Sursa: NewsIn
Ai o informație? Scrie-ne pe [email protected]! Gazeta își protejează întotdeauna sursele.
Cristiano Ronaldo tocmai a stabilit recordul pe care Messi nu i-l poate lua » Cel puțin nu în 2026!
Gigi Becali s-a sucit la 180°, iar „11”-le FCSB-ului suferă o modificare fundamentală!