raducubt  •  26 Ianuarie 2013, 01:14

Finala se va disputa duminica de la ora 10:30 pe Eurosport. Gresesc?

rapidistuadi
rapidistuadi  •  25 Ianuarie 2013, 16:35

ROGER PUTEA SA BATA DAR A FOST NE ATENT LA UNELE MINGI PACAR PT ROGER DAR CEL MAI RAU MI A PARUT DE SETUL 5 DAR ASTA E DATA VIITOARE. JUCATOR CU PERFORMABTELE LUI ROGER NU VA MAI FI CURAND VETI VEDEA INAFARA DE SERVICIU SI CA DADEA MULTE MINIGI INAPOI NU AM VAZUT CEVA SPECTACULOS LA MARRY NU FI SUPARAT ROGER BAFTA MULTA

pancone_1923
pancone_1923  •  25 Ianuarie 2013, 16:22

Pacat pentru Federer :| .....a meritat Murray !

whitecollar
whitecollar  •  25 Ianuarie 2013, 16:22
Postat de brto pe 25 Ianuarie 2013, 16:09

Meciuri grele???? GLUMESTI? a avut numai meciuri de 3 seturi pana la tsonga cu adversari facili. Murray oricum a jucat bine tot turneul si este in forma, va fi un meci echilibrat si se pleaca de la 50-50, sarbul nu este in niciun caz favorit in fata britanicului care a castigat in fata sarbului la US Open.

davydenko nu e facil. tomic e peste toti pe care i-a intalnit murray si raonic e chiar bun. va intra in primii 10 pana la sfarsitul anului. a fost un meci in care federer s-a chinuit sa isi gaseasca un stil prin care sa il bata pe murray. iar daca reusea, murray era terminat pana pe la us open, mai auzeam de el prin ziare. dar doua meciuri de 5 seturi in 3 zile, a cate 5 ore, e greu pentru federer la 31 de ani. el nu s-a impus niciodata prin fizic, ci prin usurinta jocului. federer arata ca si la 31 de ani e un adversar de temut.

brto
brto  •  25 Ianuarie 2013, 16:09
Postat de blasfemie pe 25 Ianuarie 2013, 15:46

Federer a avut meciuri infernale pana in semifinale,mai ales sfertul cu Tsonga iat Murray a avut numai antrenamente cu public pana la meciul cu Federer.......S-a gasit si scotianul sa joace tenis in adevaratul sens dupa vreo 5 ani in care a fost de rasul curcilor,era in primii 4 dar avea rezulatatele lui Ferer de azi:niciun mare Slem castigat in meciurile cu Nadal,Nole si Roger nu prea conta,simula la greu in fiecare meci,se dadea mereu accidenatat,lovit etc.........Noroc ca si-a gasit antrenor care i-a bagat mintile in cap si i-a ridicat enorm nivelul jocului,se apara excelent,loveste bine din fundul terenului etc........N-are nicio sansa in finala cu sarbul care face ca gorila!

blasfemie
blasfemie  •  25 Ianuarie 2013, 15:46

razvan1487
razvan1487  •  25 Ianuarie 2013, 15:18

Foarte frumos meciul. Sunt fan Federer dar in ultimul set chiar nu a mai putut. De apreciat efortul lui. Oricum nu cred ca se putea recupera pana in finala, problema care nu se pune in cazul lui Murray. Inca o data un meci spectaculos si respect pentru ambii jucatori.