Alte știri din fotbal
Mihai Stoica a numit primii jucători care vor pleca de la FCSB sub comanda lui Mirel Rădoi: „Trebuie să joace”
0
Postul unde România are cele mai mari probleme în viziunea lui Florin Prunea
0
Adi Mutu și hăul remarcat la Istanbul: „Când aud asta...”
1
Aurel Țicleanu numește un moment crucial din mandatul lui Lucescu: „Utopie!”
0
Știri din fotbal internațional
Senegal a adus trofeul Cupei Africii în Europa: paradă în fața a 70.000 spectatori
0
Întărire de marcă pentru Real Madrid: revine pe teren după patru luni
0
Thiago a izbucnit în lacrimi în minutul 20 al meciului caritabil dintre Liverpool și Borussia Dortmund
0
Dimarco, starul lui Chivu, e primul care răspunde criticilor: „Gest din instinct”
0
Lifestyle
Cea mai frumoasă fană a lui Inter: „Când am ajuns în Italia, prietenii mi-au spus: trebuie să alegi între cele două”
0
Rivalul chinezesc pentru Tesla, surprins pe străzile din Europa! Peste 100.000 de rezervări în doar două săptămâni de la lansare
6
La 15 ani după dezastru, face scufundări an de an ca să își găsească soția! „I-am recuperat telefonul, am văzut ultimul SMS pe care voia să-l scrie”
10
Cine a fost, cu adevărat, Chuck Norris? 5 centuri negre, 35 de Dani: „A numărat până la infinit. De două ori”
21
Viktor Orbán, furios pe maghiarii care l-au huiduit la Gyor, un bastion al ...
Libertatea
Cel mai periculos oraș din lume: oamenii trăiesc doar 35 de ani din cauza ...
Adevărul
Ce ar trebui să știe bărbații despre sănătatea femeilor: „Ele cred că o iau ...
GSP SPECIAL
Cum a ratat Trump principalele cinci obiective în războiul cu Iranul. ...
Libertatea
Singurul noroc a lui Del Potro a fost ca a avut Nadal acea problema abdominala si nu prea avea cum sa returneze serviciile pe rever. Imi mentin parerea ca intr-un meci lung de 5 seturi nu avea nici o sansa Del Potro
ti-au cenzurat astia cuvantul respectiv? :) pai s-au gandit ca n-are rost sa te autocaracterizezi :)) nadal e un anonim, asta este, probabil n-o sa mai castige veci vreun turneu mare, ar fi mai inteklept pentru el sa se apuce de jucat in challengeruri :))
Del Potro l-a mai zvantat in bataie pe Nadal si acum vreo 2 saptamani. Del Potro e mult pste Nadal ca joc.Ultimele 3 intalniri dintre Del Potro si Nadal au fost castigate de Del Potro.
avai, nici nu vreau sa ma gandesc cat ai plans azi de ciuda ca nadal a devenit un jucator anonim :)) adevarul e ca nadal nu merita nici macar sa-i fie baiat de mingi lui Federer
Vad ca sunt multe comentarii impotriva lui Nadal cum ca ar fi "terminat". A-ti vazut ca a luat bataie si va treziti sa il blamati, insa el din turul 4 joaca cu intindere abdominala. Insa el nu s-a plans de asta cum deobicei nu se plange de mai nimic. Astazi Del Potro a fost mai bun, cred insa ca intr-un meci de anduranta (5 seturi) nu facea fata.
ti-ai spus punctul de vedere, acum poti sa te duci sa te culci k ne-ai plictisit.
ahahahahahahahaha cred ca glumesti :)))) 27 de minute a avut nevoie Nadal ca sa castige setul 3 cu gonzalez :)De fapt, char el a declarat inainte de meci ca fizic nu era deloc oboit. Cat despre revenire,si Clijters a revenit dupa 2 ani si iat-o in finala cu sanse mari de a castiga trofeul. Realitate este ca multi i-au gasit antidotul lui Nadal, deja Del Potro l-a batut a doua oara in 2 saptamani.Nadal e cam terminat :)
Nadal o sa ajunga incet-incet in forma lui maxima pe care o avea in 2008 cat de curand.Asta e sigur,oricat de mult si-ar dori unii rauvoitori sa nu se intample.Ca sa revii dupa o accidentare si sa ajungi in semifinale la US Open intr-un timp atat de scurt cred k spune destule.Si sa ne gandim putin la faptul k Nadal a lalait-o 3 zile cu meciul cu Gonzalez in timp ce Del Potro se antrena si primea masaje.Era logic k cel mai odihnit si relaxat are mai multe sanse. Vamos Rafa!!
E gata si 'mitul nadal'.Si-a trait si el momentele de glorie in momentele de cadere pisihica a lui Federer. Dar acum si-a revenit Federer, a obtinut tot ce vroi si de acum inainte nu mai are presiune DELOC si se vede asta in jocul lui. Pentru Nadal, insa, s-a cam terminat. Multi i-au gasit antidotul deja: Federer,Del Potro,Djokovic.Si-o sa mai apara si altii care o sa-l surclaseze precum Cilic. Presimt ca Del Potro va castiga US Open-ul.
deja e cam tarziu sa-si schimbe jocul...acuma a vazut cat a gresit urmarind toate mingile,si incearca un joc mai economicos,dar nu e stilul lui. e adevarat ca are o defensiva infricosatoare,dar e defensiva. nu poti sa stai cu fundul pe baseline,si sa castigi meciuri asa. ca si in alte sporturi,pana la urma cel care e ofensiv,care creeaza,care merge peste adversar,are castig de cauza (vezi brazilia,barcelona etc.).si e si placut ochiului. nadal nu are stofa de mare campion. pur si simplu.
Conectează-te la contul tău pentru a adăuga comentarii.