Alte știri din fotbal
„ADN-ul lui Dinamo nu mai există!” » Legenda clubului spulberă conducerea: „Ca la români! Vai și amar de capul nostru”
0
Atacant de 1,5 milioane € pentru FCSB! MM Stoica: „E foarte ușor să spui că nu ne facem treaba”
0
Steaua nu se mai oprește din transferat spanioli! Mai vine unul
6
Procurorii au finalizat dosarul Keita! Ce urmează după teribilul accident în care a fost implicat fotbalistul
2
Știri din fotbal internațional
Spectacol cu 5 goluri în Norvegia - Senegal » Haaland, a doua „dublă” la Mondial! Urmează blockbuster-ul cu Franța
0
Franța - Irak, meci încheiat după aproape 4 ORE! Mbappe i-a răspuns cu o „dublă” lui Messi
0
Lionel Scaloni, „blocat”: „Nu știu ce s-ar mai putea spune despre Messi”
0
Meciul Franța – Irak, întrerupt din cauza unei regule americane stricte!
0
Lifestyle
Diana Munteanu a pus un pariu de cotă 17 la Cupa Mondială: „Promit să fac asta la TV, dacă nu trece de grupe!”
5
Scandal la brazilieni! » Cu amanta și apoi cu soția la Cupa Mondială, pe banii naționalei
3
Dezvăluirea iubitei noului erou de la Mondial: „Atunci, el a intrat în depresie!” » Cum a încălcat acesta ultima interdicție de la FIFA
1
A fugit de Mondial și a încins atmosfera pe insula milionarilor! Iuliana Pepene, escapadă în Mykonos: „Tu ești campioana”
6
Guvernul Adrian Veștea a pierdut votul în Parlament / Grindeanu: „Ne putem ...
Libertatea
Inteligența Artificială este la doar câteva luni distanță de a putea ...
Adevărul
Cum arată casa unde a copilărit miliardarul Ion Țiriac
GSP SPECIAL
Contradicțiile din programul de guvernare al Cabinetului Veștea. Economist: ...
Libertatea
Frumusel ... Pentru tenis adevarat ne intalnim maine .
Felicitări Osaka! Felicitări Kvitova! Un meci frumos! O finală adevărată! O campioană adevărată!
Da, Osaka e viitorul, asta se stie de mult, dar e si prezentul, e clar.
iată că nu este Fiona
Acum e de vazut. Osaka pierde a doua oara trei sanse consecutive de break si de victorie aproape certa. E de vazut daca are maturitatea necesara sa treaca peste aceasta (noua) frustrare.
Da, sigur, un meci cu schimburi lungi poate fi si o insiruire de "tacaneli" fara sens. Dealtfel recordul celui mai lung schimb de mingi in WTA e de prin anii '80 si inseamna peste 600 de lovituri. Intr-un singur schimb. Ne putem imagina cum s-a jucat! :-)
Petra a castigat anul trecut 9 meciuri in care a revenit de la 0-1 la seturi, inclusiv cu jucatoare importante, ca Radwanska, Wozniacki sau Muguruza (dar si cu Mihaela Buzarnescu, in finala de la Praga).
În orice caz e un meci frumos cu schimburi scurte, dar risc mare la lovituri.
Kvitova e mult mai obisnuita cu meciurile de 3 seturi. Anul trecut a jucat 22 de astfel de meciuri, din care a castigat 16. Prin comparatie, Osaka a jucat doar 7 meciuri de 3 seturi in 2018, din care a castigat 4. Insa doar in unul singur dintre ele a castigat meciul dupa ce a pierdut setul 2.
Chiar așa praf nu e!
Conectează-te la contul tău pentru a adăuga comentarii.