Alte știri din fotbal
Gică Hagi își forțează jucătorul să schimbe urgent echipa de club: „Să găsească un antrenor care să îl iubească”
0
Gică Hagi a recunoscut ce a făcut în vestiar înainte de România - Țara Galilor: „Vă dezvălui ce le-am scris pe tablă”
0
Florinel Coman se întoarce!? » Decizia de la miezul nopții, imediat după România - Țara Galilor
0
„Plec din România dezamăgit” » Ce nu i-a convenit lui Craig Bellamy și „tricolorul” remarcat: „Mi-a plăcut”
0
Știri din fotbal internațional
Lifestyle
Încă o nuntă la FCSB » Imagini din Bolintin Vale: „Un singur nume, o singură poveste”
2
Pleacă să se căsătorească a doua zi după România - Țara Galilor. „Îl bag doar o repriză”
1
Ultima „fiță” la Roland Garros: tot mai mulți tenismeni sunt însoțiți de animale de companie
2
Starul lui Arsenal și-a lansat film documentar » Partenera a atras toate privirile
1
Doi experți militari au numit vinovații pentru drona din Ucraina explodată ...
Libertatea
Haos în lanțul de comandă. Cine răspunde pentru securitatea Portului ...
Adevărul
„Cum spun italienii...” » Sportiva de la Consulat a folosit o expresie ...
GSP SPECIAL
Shingo Suzuki, profesorul care a introdus predarea limbii române la ...
Libertatea
Uite dom'le , astea sunt discutiile care ar trebui sa fie pe forum. Punem pariu ca o data cu inceperea meciului 80% dintre comentarii or sa fie despre Paszkany , pachistanezi , Chiajna , etc.?
Pe 5 martie, Indians Well de 1000 puncte. Nu prea are timp de pauza.
Pe unde mai e "prietena" ei, Cibulkova ? A batut atatea jucatoare de top 10 si a pierdut sfertul de finala la piticania aia.... Succes Simona, te asteptam cu rezultate mari si in turnee de Grand Slam !!
Doar daca A. Kerber nu prinde semifinala.
am inteles ca urmeaza o perioada destul de lunga de pauza, in care se poate ocupa de accidentare. iar premiile chiar sunt mari, iar e a e jucatoare profesionista. cred ca se va agita...chiar daca punctele nu-i fac prea mult cu ochiul acum, banii sigur ii fac. cand ar fi urmatorul turneu la care e obligata sa mearga?
Pe Sharapova o bate, eu ma mir ca a prins-o pe rusoaica doar in forma. Insa Williams si Azarenka sunt foarte bune!
Intr-adevar , poate conta in viitor , dar daca inca resimte dureri la glezna nu cred ca o sa forteze . Mai ales ca are si exemplul Alexandrei Dulgheru care trage si acum de pe urma unei accidentari tratate cu superficialitate .
Se iau incluse in cele 16. Astfel Simona a pierdut cel mai slab punctaj din cele 3 Premier 5, cel de la Cincinnati de 225 puncte. 3760+900-225=4435 Restul punctajului se baseaza pe totalul de cele mai bune 16 turnee. Deci la Dubai cele 60 de puncte de anul trecut nu sunt trecute si ca sa pluseze trebuie sa depaseasca al 16 rezultat. Interesant este ca daca o intalneste exact pe Serena in semifinala ajunge pe 6 indiferent de rezultat.
Bafta Simona!
Pentru jucatoarele din top 20 se iau in calcul obligatoriu si cele mai bune 2 rezultate din premier 5, deci nu stiu daca calculele alea sunt chiar exacte. Nu stiu daca se iau in calcul in plus fata de cele 16 sau in interiorul celor 16. Oricum, asta conteaza mai putin, eventualele puncte aici pot sa conteze peste cateva luni pentu ca e sigur ca Simona nu va mai participa la asa multe turnee din seria International ca anul trecut
Conectează-te la contul tău pentru a adăuga comentarii.