Alte știri din fotbal
Știri din fotbal internațional
De nicăieri! Barcelona, ofertă pentru fotbalistul din Bundesliga
0
FBI cercetează finanțele Federației » Conturi blocate la 5 bănci + Președintele este vizat pentru spălare de bani
0
La 3 zile după eliminarea de la Campionatul Mondial, Mexic și-a anunțat noul selecționer: legendarul jucător al Barcelonei
0
Cârțu explică absența care l-a făcut pe Craioveanu să exclame: „Nu înțeleg de ce! Singura bilă neagră”
0
Lifestyle
Le mai recunoști? Fostele prezentatoare ale știrilor sportive au atras toate privirile la evenimentul lui Cătălin Botezatu
7
La 85 de ani, fostul șef al Federației se iubește cu o artistă de 32 de ani: „Sunt respectată, mă simt fericită”
35
Gestul unui influencer american într-un hotel din Lacul Como a șocat Italia: „Gata, ajunge, e nebunie”
0
Fără milă » Cristiano Ronaldo, ținta meme-urilor după eliminarea Portugaliei de la Mondial
10
Mitul „bunului samaritean” versus realitatea crudă a azilelor din Bihor. ...
Libertatea
Tulburarea neștiută de care suferă Matt Damon. Dieta severă pentru filmul ...
Adevărul
Arena din România pe care a jucat Arsenal a ajuns o junglă!
GSP SPECIAL
Cum a fost posibilă distrugerea a două avioane rusești considerate de ...
Libertatea
Hagi a avut cam un an de "ma concentrez pe echipa de club, ma retrag de la Nationala", urmata de milogeala lui Adrian Paunescu in direct "hai salveaza-ne cu Ungaria", iar, in final tot din patriotism a provocat demiterea lui Piturca pentru bani. Chivu a bifat toate meciurile in care putea castiga imagine. In rest...se mai "lovea" si el.
Din pacate e un echilibru gen liga I...care e mai putin slaba castiga. Mi-e dor de dueluri gen Graf-Seles-Hingis(de exemplu), sau de o jucatoare ca Jennifer Capriati.
pai conteaza alea direct castigatoare,nu alea fac punctul?la tot ce m-am referit ca mingi la limita si cele 6 cu fileul au fost cele castigatoare.aproape 2 gameuri cu fileul + vreo 10-12 la limita cu tusa mai inseamna inca 3 gameuri,deci 2+3=5 aproape un set castigat la noroc.OARE NU E SUFICIENT CA 5 GAMEURI SA LE CASTIGI DOAR DIN NOROC?restul mingilor copilaresti irosite de halep sunt GRESELILE EI NESCUZABILE,UNELE FIIND MINGI LEJERE CU TOT TERENUL IN FATA SI PE CARE LE-A IROSIT.nu stiu daca se contabilizeaza ca si winner o minge care e amortizata de fileu si cade la nici 1 m in terenul tau.
Vezi tu...Hagi si Chivu...nu imi amintesc meci important la care Hagi sa fi zis :"am angajamente, nu pot veni sa joc". Nu uita, la fostbal oamenii sunt platiti de cluburi, deci au salariu, nu sunt chiar de capul lor. Iar Chivu...nu o sa uit niciodata ca a refuzat sa mai joace pentru nationala fix inaintea unui meci crucial de calificare, parca impotriva Bosniei? Stiu, am inteles, a avut acea groaznica accidentare...dar macar te retragi EXACT in momentul in care simti ca nu mai poti juca atatea meciuri, atat la club cat si la nationala.
Tipul respectiv de discurs l-am auzit si marii neintelesi Hagi sau Chivu cand se retrageau. Oricum, prezenta in FED Cup e criteriu pentru participarea la Jocurile Olimpice(cred ca Sarapova spunea asta).
Sharapova a castigat tot ce se putea castiga in tenis....spre deosebire de halep care n-a castigat nimic important.
Total de acord ca exista Serena si restul,dar faptul ca nu exista inca 3-4 Serene nu inseamna ca-n rest concurenta e modesta,ci ca intre locul 2 si 10 este un echilibru extrem de puternic,in care schimbari de locuri se pot produce lejer si frecvent,asa ca e de urmarit cine va reusi sa faca saltul valoric peste grup.
Sarapova a castigat toate turneele de Mare Slem, a fost si nr. 1 mondial, are si o medalie olimpica. E in circuit de 12 ani. Cat crezi ca o mai intereseaza un turneu gen Madrid?
Dap, corect. Raman totusi dezamagit. Ca sa nu mai vorbesc de demagogia de dupa episodul Canada, cand o auzeam pe Simona spunand "si cand joc in turneele WTA, tot pentru Romania joc". As fi preferat sa spuna numai ca prefera sa se concentreze ACUM doar pe propria cariera, ne scutea de circ si ipocrizie. Parerea mea. :)
trebuie mentionat la asociatia tenisului profesionist entitatea acestei tenismene , face Romania de rusine prin iesirile necontrolate mai era *** care se suia pe masina ***!!
Acest comentariu a fost moderat deoarece continea limbaj vulgar sau jignitor.
Conectează-te la contul tău pentru a adăuga comentarii.