SPORTURI  »  TENIS  »  TURNEUL DE LA STUTTGART

Prima reacție a Simonei Halep după victoria superbă cu Muguruza: "A fost cel mai important moment "

Articol de GSP - Publicat joi, 23 aprilie 2015 10:16

Simona Halep a învins-o pentru prima dată pe Garbine Muguruza, scor 3-6, 6-1, 6-3, și s-a calificat în "sferturile" turneului de la Stuttgart.

Românca a vorbit despre meciul cu Muguruza și a explicat ce a schimbat în finalul partidei.

"În al doilea set am schimbat puțin tactica. Am fost mai agresivă și am trimis mingile mai rapid. Cred că acesta a fost cel mai important moment din meci. Pe final am fost atentă și am luptat enorm", a declarat Simona Halep.