Comentarii (89)
1765309433781743
Ionel Lazarescu  •  15 Iulie 2018, 08:16

Într-adevăr mare meci,de povestit nepoților,Nole a revenit după o luptă titanică cu sine și cu boală,tot respectul pentru o nație de luptători!!

th3dog
th3dog  •  14 Iulie 2018, 23:39

pfff ce meci a fost, trebuia sa fie finala putea castiga oricare, nu a fost nicio diferenta intre ei cei mai buni din circuit la ora actuala de departe sunt convins ca fanii Federer s-au bucurat ca a castigat Nole, dar parerea mea e ca ambii il vor depasi la nr de GS-uri pe elvetian. in mod normal Nole ar trebui sa castige finala de maine fara probleme

mosvasile
mosvasile  •  14 Iulie 2018, 20:41

***!Auzi la ei,Rafael Nadal "rudimentar"!Tocmai el!Poate fiindca uneori joaca prea repede, iar unii "proceseaza" mai greu! In toate " top best shoots"-urile,cel putin jumatate sunt faze in care protagonist este Rafael Nadal-printre altele,castigator a 17 turnee de GS!Si de nenumarate ori,finalist!

zorrozabal
zorrozabal  •  14 Iulie 2018, 20:18

Rafael Nadal a pierdut acest meci din cauza meciului maraton cu Juan Martin del Potro,cu o zi inainte!In mod normal nu pierdea acest meci!Parca nu a mai fost el,decat in cateva faze din setul 2, cand ne aducea aminte de fulminantul talent de numai 17 ani, care uimea lumea tenisului in urma cu 15 ani!Pentru mine finala nu mai are nici un haz,pentru ca va castiga un ciomagar ca Anderson!

badeadorian
badeadorian  •  14 Iulie 2018, 20:07

Dincolo de orice comentariu ramane insa acest SUPER MECI !!! Bravo Nole !! Bravo Nadal !!! ...

badeadorian
badeadorian  •  14 Iulie 2018, 20:05
Postat de Mircea Gabriel pe 14 Iulie 2018, 19:33

Meci epic. Nole mult mai tehnic si mai cerebral in teren, in momentele cheie. Nadal un jucator tehnic, forta extraordinara dar rudimentar la nivelul lor de joc. Dincolo de orice...un spectacol deosebit.

Curat murdar , coane Fanica !!! Caragiale este gelos post-mortem !! Tehnic domnule , dar rudimentar ... :))))

andrei.33
andrei.33  •  14 Iulie 2018, 19:53

N-am auzit pana acum de jucatori tehnici care sa fie in acelasi timp rudimentari. Poate dezvolti subiectul ca mi-ai starnit curiozitatea.

andrei.33
Postat de lionforever pe 14 Iulie 2018, 17:56

Si a furat si cu arbitrii no? A fost mai bun si aseară castiga in 4 seturi daca nu se întrerupea iar în privința norocului vezi care a avut mai multe șanse de break concretizate .

Pai ma uit in tie-break in setul 3 unde a avut trei mingi de set si in setul 5 prelungiri cand a avut 40-15 pe serviciul sarbului si inca cateva ocazii la avantaje. Tu la ce te uiti? La gameuri de mijloc care nu-s decisive?

merace
merace  •  14 Iulie 2018, 19:42

Meciurile astea maraton sunt barbare si trebuie sa dispara! Ii epuizeaza nu doar pe jucatori, ci si pe arbitri, spectatori, ziaristi, copii de mingi etc. Sustin ideea de tie-break la 6-6 in setul decisiv, in orice fel de turnee de tenis!