SPORTURI  »  TENIS  »  WTA BAD GASTEIN

Raluca Olaru, învinsă din nou de Anastasia Pivovarova!

Articol de GSP - Publicat miercuri, 21 iulie 2010 00:00

Raluca Ioana Olaru a fost eliminată în turul doi al turneului WTA de la Bad Gastein (Austria), turneu dotat cu premii în valoare de 220.000 de dolari.

După ce Simona Halep a abandonat în aceeaşi fază a competiţiei, nici Raluca Olaru nu a avut mai mult noroc. Românca a fost învinsă de rusoaica Anastasia Pivovarova, ocupanta poziţiei 124 în clasamentul WTA, cu 6-1, 2-6, 6-4. Este cea de-a doua victorie pe care Pivovarova o obţine în faţa sportivei din România, după ce a eliminat-o şi în turul inaugural de la Roland Garros.

Pentru participarea la turneul austriac, Raluca Olaru va primi 30 de puncte WTA şi un cec în valoare de 2.950 de dolari.

Interviu-eveniment cu Stanislas Wawrinka, omul care „a spart” BIG 4: „Am ZERO regrete pentru Wimbledon și am trăit cel mai frumos sentiment din tenis ”. Ce spune despre dispariția reverului cu o mână

Ședința s-a încheiat! Cristiano Bergodi a plecat OFICIAL de la Rapid: „Mulțumim pentru momentele frumoase”