SPORTURI  »  TENIS  »  SIMONA HALEP

Reacția Simonei Halep după victoria în trei seturi cu Duan: "Am foame de trofee"

Articol de GSP - Publicat miercuri, 03 ianuarie 2018 12:26

Simona Halep, liderul WTA, s-a calificat în sferturile turneului de la Shenzen după ce a învins-o pe Ying-Ying Duan, locul 91 WTA, scor 3-6, 6-1, 6-2.  (Detalii AICI)

După meci, la interviul acordat pe teren, Simona a vorbit despre duelul cu favorita publicului, despre tactica pe care a abordat-o și a anunțat că vrea să câștige turneul din China.

"A fost foarte greu. A trebuit să stau foarte bine pe picioare, să îmi găsesc ritmul și să deschid unghiurile mult. Nu mi-a fost uşor, chiar dacă în ultimele două seturi scorul în favoarea mea. A fost un meci greu.

Da, vreau să câștig acest turneu. Am foame de trofee, dar acum nu mă gândesc la titlu. Trebuie să mă gândesc în următorul meci, să dau totul şi să câștig. Vreau să o iau pas cu pas", a spus Simona Halep.

De pe patul de spital, Cornel Dinu a vorbit cu GSP despre situația critică a lui Dinamo: „Doar asta mai pot să fac”