Alte știri din fotbal
Ionuț Lupescu, atac cu talpa la Burleanu: „Un corporatist cu o retorică obraznică. Nu are nicio treabă cu fotbalul”
0
„De-asta m-am supărat atât de tare” » De pe patul de spital, Mircea Lucescu rememorează ce s-a întâmplat înainte și după leșin: „Gata, s-a terminat”
2
„Lui Mircea Lucescu să îi vină mintea la cap și să se potolească!”
0
Dinamoviștii și rapidiștii strâng rândurile pentru Mircea Lucescu: „Asta a dat totul peste cap”
0
Știri din fotbal internațional
El este favorit să o preia pe Tottenham » Cine îl poate antrena pe Radu Drăgușin, după demiterea lui Igor Tudor
0
CAF cedează în scandalul Cupei Africii pe Națiuni: „Vom respecta orice decizie TAS” + demisie în conducerea Confederației: „Am reușit să clarific suspiciunile care au fost îndreptate asupra mea”
0
Ofertă pentru Lewandowski » Îi propun un salariu de două ori mai mic!
0
Gazzetta dezvăluie unde ar putea juca Mohamed Salah în sezonul viitor: variantă surprinzătoare
0
Lifestyle
Cea mai frumoasă fană a lui Inter: „Când am ajuns în Italia, prietenii mi-au spus: trebuie să alegi între cele două”
1
Rivalul chinezesc pentru Tesla, surprins pe străzile din Europa! Peste 100.000 de rezervări în doar două săptămâni de la lansare
6
La 15 ani după dezastru, face scufundări an de an ca să își găsească soția! „I-am recuperat telefonul, am văzut ultimul SMS pe care voia să-l scrie”
10
Cine a fost, cu adevărat, Chuck Norris? 5 centuri negre, 35 de Dani: „A numărat până la infinit. De două ori”
21
Transhumanța tocmai a intrat în patrimoniul UNESCO. Dar transhumanța, ca o ...
Libertatea
Viktor Orbán se îndreaptă spre înfrângere. Săptămâna care a zguduit ...
Adevărul
Ce ar trebui să știe bărbații despre sănătatea femeilor: „Ele cred că o iau ...
GSP SPECIAL
AUR scade în sondaje, iar partidul lui Ilie Bolojan continuă picajul pe ...
Libertatea
Hai Romania. Forza Sori ! Forza Dan Petrescu!!! Azi batem Canada la tenis si Albania la fotbal. Forza Caile Ferate Romane 1907 din Cluj-Napoca.
Atata vreau sa iti raspund ca observ totusi ceva bun la tine , *** ??? Asa si cu personajul gb, pe care daca noi nu l-am mai credita atat, de buna seama ca, incet, incet, s-ar stinge interesul pentru el si ar iesi din show-bizz la fel de usor cum a intrat !!! Eu am multi PRIETENI UNGURI si cu toate astea, la ei TOTI, in case, am vazut si auzit, vorbindu-se, cel putin in prezenta mea, doar romaneste. Daca am sti sa trecem peste marunrwlw frecusuri si discrepante , inerente de alt fel, am observa ca putem convietui la fel de bine si cu UNGURII si cu Nemti, si cu RUSII, chiar cu *** sau cu toate clelalte nationalitati convietuitoare in frumoasa noastra tara a tuturor !!!!
Acest comentariu a fost moderat deoarece continea limbaj vulgar sau jignitor.
Poate pricep wowmasha si tihi care e diferenta intre Simona si restul fetelor care reprezinta Romania. Nu ai voie sa pierzi set in fata unei jucatoare clasata cu 100 de locuri mai jos. La fel cum e diferenta dintre Adidas\Nike si Lotto sau New Balance. Mi-s dragi toate fetele care sunt din tara dar sa fim obiectivi. Nu le opreste nimeni pe Irina, Sorana sau restul sa fie pe primul loc.
Fortza CFR 1907 impotriva clanului de interlopi
conducem cu 2-0 dar romancele au jucat modest. nu au moral de invingatoare .diferenta de clasament intre canadience si romance nu a fost vizibila. este diferenta uriasa intre SIMONA HALEP si celelalte tenismene romance . cine nu e in stare sa sesizeze ,are probleme ,indiferent ca e spectator sau tenismen (Sorana).
Nu neaparat. Cele 8 echipe din play-off sunt impartite in doua grupe valorice dupa clasamentul pe puncte pe care il au. Si apoi se trage la sorti. Anul trecut, de pilda, Franta si Spania, desi veneau ambele din Grupa mondiala, invinse in sferturi, au jucat in play-off una impotriva celeilalte. Si logic ca a fost si un meci de baraj intre doua echipe venite din grupa II mondiala, Rusia si Belgia.
De mica a avut-o model pe Simona . Se inseala cand se gandeste ca romanii o vor privi cu simpatie.
E o jucatoare tanara are tot viitorul inainte e de admirat ca vine an de an in Romania. Nu a facut pe nimeni de ras ,asta e nivelul tenisului in modesta tara Canada.
Am citit niste pareri tembele ... ca de ce n-a participat Halep! Pentru ca nu era nevoie ... Romania o bate lejer pe Canada (+/- Bouchard) ... ar fi fost cea mai mare tampenie ... sa risti si sa accidentezi Locul 1,2 WTA ... sa scoti din meci ... o alta jucatoare a Romaniei (Sorana sau Begu) ... si sa mai si trisezi ... ca Halep vs acuala echipa a Canadei ... e cheating clar ... forta disproportionata ...:)) Sunt oameni care fie nu gandesc, fie sunt dependenti de cocaina ...:)) Deasemnea as vrea sa inteleg si eu ce aport are Federatia Romana de Tenis sau Ministerul Sportului ... in formarea si pregatirea lui Halep? Din moment ce familia iei si-a vandut afacerile, proprietatile ... ca sa o poata sustine financiar ... de ce nu exista in bugetul FRT ... fonduri alocate pentru a sustine astfel de sportive? Cate sportive ca Halep s-au irosit pana acum ... pentru ca nu au gasit suport financiar? Macar pentru aceste meciuri de Fed Cup sunt platite? Ca isi risca sanatatea, cariera? Sunt convins ca are putea sa-si gasesca turnee in timpul asta, de unde sa produca bani, sau mai multi bani, sau sa se refaca! Statul Roman ... isi trateaza cetatenii (toti) ca sclavi ... dupa aia vin 'patriotii' sa le reproseze ca nu joaca pentru Romania ... dar ... nu are nici o legatura Romania ... cu penibilii astia care fac parte din Apartul de Stat (atat componenta mostenita cat si cea aleasa). Statul Roman nu este Romania! ...:))
Iar când vine în România, se îndoapă cu sarmale și clătite (după cum singură a declarat acum două zile) și pe urmă își face Canada de râs...
Conectează-te la contul tău pentru a adăuga comentarii.