TENIS  ·  BRD BUCHAREST OPEN

S-au stabilit sferturile de finală de la BRD Bucharest Open » România are 3 reprezentante!

Foto: Raed Krishan/Gazeta Sporturilor
Foto: Raed Krishan/Gazeta Sporturilor

Articol de GSP - Publicat joi, 20 iulie 2017 22:21

În urma meciurilor de joi s-au stabilit sferturile de finală de pe tabloul de simplu al turneului BRD Bucharest Open, fază în care vor juca și trei românce: Ana Bogdan, Irina Begu și Alexandra Dulgheru.

Ana Bogdan (108 WTA) a trecut miercuri de Cagla Buyukakcay (165 WTA) în două seturi, 6-4, 7-5, în sferturile de finală o va întâlni pe principala favorită, Anastasija Sevastova.

Irina Begu (58 WTA) s-a calificat joi în sferturi grație victoriei obținute în fața unei alte românce, Jaqueline Cristian (341 WTA), în două seturi, 6-4, 6-0.

În faza următoare, Begu, favorită 7 a competiției, o va înfrunat pe Pauline Parmentier (107 WTA).

Citește și: Ritmul bun de acasă » Irina Begu este în sferturile de finală de la BRD Bucharest Open

Alexandra Dulgheru a jucat în ultimul meci al zilei de joi împotriva rusoaicei Ekaterina Alexandrova (92 WTA) și s-a calificat în runda următoare după o victorie în trei seturi, 6-4, 4-6, 6-2. În sferturile de finală de la București, Dulgheru o va înfrunta pe favorita 3 a competiției, Julia Goerges.

PROGRAMUL DE VINERI

Teren Central

  • ora 14:00 Tatjana Maria (Ger, 8)-Carla Suarez Navarro (Spa, 2)
  • urmat de Irina Begu (Rom, 7)-Pauline Parmentier (Fra)
  • urmat de Anastasija Sevastova (Let, 1)-Ana Bogdan (Rom)
  • nu înainte de ora 20:30, Julia Goerges (Ger, 3)- Alexandra Dulgheru (Rom)/Ekaterina Alexandrova (Rus, 9)

Grandstand

  • ora 14:00 Katarzyna Piter, Maryna Zanevska (Pol/Bel)-Jaqueline Cristian, Cristina Dinu (Rom/Rom, WC)
  • nu înainte de ora 17:30, Catalina Pella, Nadia Podoroska (Arg/Arg)-Elise Mertens, Demi Schuurs (Bel/Ola, 2)



Gestul total neașteptat făcut de prima și ultima soție a lui Cristi Borcea
Libertatea
Comentarii (0)

Articolul nu are încă nici un comentariu. Fii primul care comentează!

Comentează
Agenda
Oră Competiție / Post TV
12:00 Snooker
Campionatul Mondial de Snooker
Eurosport
22:00 Optimi UCL
Manchester City - Real Madrid
Digi 1, Telekom 1, Look Plus
22:00 Juventus - Lyon
Juventus - Lyon
Digi 2, Telekom 2, Look Sport
Program TV complet

Liga 1