Alte știri din fotbal
Scandal la UTA înaintea meciului cu Rapid! Mihalcea a „explodat” la conferință: „Parcă a omorât șase persoane!”
0
După Dinamo, și UTA Arad vrea să profite de noua găselniță a FRF pentru a se despărți de patru jucători
0
„Nu mă mai uit la fotbalul românesc. Mi se pare plictisitor” » Actorul Andi Vasluianu: „Mai degrabă ați pierdut un antrenor decât ați câștigat un actor”
0
Verdict dur al lui Adrian Mihalcea înainte de UTA Arad - Rapid: „Asta m-a deranjat cel mai tare!”
0
Știri din fotbal internațional
Atletico Madrid intră pe fir pentru jucătorul dorit de Cristi Chivu
0
Ce au scris italienii, după AC Milan - Inter: „Slabă!” » Nota primită de Cristi Chivu
0
Milan - Inter 1-1 » Rivalele milaneze au dat-o la pace în Derby della... Perth! Emoții pentru Chivu
1
Imagini senzaționale de la primirea lui Mohamed Salah în Turcia » Ce număr va purta și care e simbolistica lui
3
Lifestyle
„Jucăriile mele” » Cristiano Ronaldo și-a prezentat bolizii de 25 de milioane de euro
3
A treia oară e cu noroc? Dublul campion NBA s-a căsătorit cu modelul celebru croat. Diferența de vârstă e de 19 ani!
0
BYD atacă segmentul de lux: chinezii lansează o limuzină care să rivalizeze cu Mercedes și BMW
0
Omul din umbră din echipa „Zeiței de la Montreal”: „Nota 10? Meritul Nadiei 80%. Eu – 1%!” + De ce nu vorbește Comăneci despre barbariile lui Karolyi
9
Ce avere are Mirabela Grădinaru, partenera președintelui Nicușor Dan. ...
Libertatea
Criza cerealelor din Ucraina. Rutele alternative nu pot suplini blocada ...
Adevărul
Ce mesaj a transmis Gică Hagi la dispariția lui Franco Baresi: „Unele ...
GSP SPECIAL
Ploi torențiale, grindină și vijelii în 34 de județe și București. Harta ...
Libertatea
Mi-e greu sa înțeleg cum a putut sta asta 64 de săptămâni pe locul 1. Singura explicație ar fi ca tenisul feminin este foarte, foarte slab valoric.
Superb! Dar nu indeajuns... Va mai pierde locuri in aceasta saptamana, iar in curand out din primele zece. Pana la urma, antitalentul nu poate face cariera. Agaricii halepei au ramas fara slogan.
Era si timpul ! A castigat vreo 3 meciuri in sase luni .
In primul rand tu, un nimeni, nu interzici nimanui nimic. Uita-te in oglinda, calculeaza ce ai facut in viata si da-ti seama cine esti ca sa interzici cuiva ceva. In al doilea rand, da-ti seama ca Simona, care e cineva pe plan mondial, nu trebuie sa-ti dea socoteala tie daca a facut RMN-ul sau nu si nici sa te intrebe pe tine daca ti-a placut cum joaca.
nu stiu cine macane cu litere mari dar daca ai vrut sa tragi o paralela intre Serena si Halep si sa o scoti pe Simona mai buna in vreun fel esti chiar comic. Din start ar trebui sa spun ca sunt fan Simona si nu-mi place de loc de Serena insa dincolo de asta statistica directa spune 1 titlu de GS vs 23 titluri de GS +14 titluri de GS la dublu + 2 titluri de GS la dublu mixt + 4 medalii olimpice de aur. E ca si cum ai compara un avion cu elice interbelic cu o farfurie zburatoare. Iti recomand sa nu mai postezi pentru ca efectiv te faci de ras. p.s. "aibe" se scrie corect "aiba".
si cu asta s-au terminat vesnicele articole cu infinitele calcule de spiristi fara coloana cum sa fii 1 mondial daca iei bataie.
Si asa a stat prea mult, mul prea mult, PETRA e cu o clasa peste machedoanca, si nu numai ea !
In sfarsit adevarul incepe sa invinga si in WTA...Halep caracterizata de-a lungul carierei de mediocritate,a ajuns datorita conjuncturii si norocului nr.1 WTA,a fost detronata. Kvitova,Osaka,Svitolina,Barty, si celelalte tinere talente care vin de pe urma (Anisimova,Kenin,Kuzmova...etc) joaca un tenis modern, de inalta factura tehnica combinand jocul ofensiv cu cel defensiv,cu ruperi de ritm si schimbari de procedee.Halep pana la finele anului va ajunge in afara top 10,tenisul clasic,monoton si cenusiu nu mai are nici un viitor!
Eu cunosc peste 100 de jucatoare care au mai mult de 27 de ani si nu au ajuns niciodata nr.1. Bravo Halep. Tu esti Gica Contra, daca ai ajuns sa critici singurul roman care e locul 1 la ceva in lume, esti dus rau... Altii ar plati bani grei sa aiba si ei un loc 1 in lume, de-aia olandezii naturalizeaza chinezoaice - sa castige locul 1... Ce stii tu ce inseamna sa fii locul 1 la ceva? Tu nici la scuipat-distanta nu poti sa fii locul 1...
Te pricepi si tu la tenis ca gaina la inot ! Vad ca in afara de Simona , toate jucatoarele enumerate de tine sunt pline de calitati ! Inclusiv Muguruza care e o umbra a jucatoarei din trecut ! Ma mir ca nu ne-ai mentionat-o si pe Bouchard ! Cand joci 4 finale de GS din care si castigi una nu se mai pune problema de valoare ! Si cand faci lucrul asta avand doar 1.68 , intr-un circuit de monstri feminini esti demna de toata lauda !
Conectează-te la contul tău pentru a adăuga comentarii.