Alte știri din fotbal
Pleacă Denis Alibec! Jucătorul s-a înțeles cu noua echipă » Gigi Becali confirmă mutarea
14
Lovitură pentru Farul » Unul dintre titularii lui Zicu s-a accidentat înaintea meciurilor decisive!
0
Pavel Badea și-a făcut calculele pentru titlu: „Nu mi-e frică de Rapid și Dinamo!” » Avertisment din interiorul echipei: „S-au pierdut șanse imense”
2
LPF a decis să reprogrameze meciul dintre FC Botoșani și Oțelul Galați
2
Știri din fotbal internațional
Cei doi remarcați ai lui MM Stoica la egalul cu Fenerbahce: „I-am spus și patronului: el merită să joace!”
0
Ștefan Târnovanu se ia de ultrașii din Peluza Nord: „Banner la mișto” + Reacție după ce Becali l-a scos din poartă: „Domnul patron a venit la bază...”
0
Domenico Tedesco, neimpresionat: „FCSB? Nu ne-a surprins cu nimic”
0
Elias Charalambous, întrebat direct despre conflictul de la vestiare: „La pauză au fost nervi”
1
Lifestyle
Nu e glumă! Iubita numărului 9 ATP a câștigat mai mulți bani decât tenismenul la Australian Open
2
„Noua Diletta Leotta” » Tania a atras toate privirile cu o apariție îndrăzneață la TV: „Ești uimitoare!”
1
Simona Țăranu, pictorial în Caraibe: „Iubitul tău e cel mai norocos om de pe pământ” » Ce loc a evitat
11
Mauro Icardi continuă războiul cu Wanda Nara: „Este o mitomană! Mi-a furat 7 milioane de euro din conturi”
1
„Creierul șoferului n-a mai ținut cont de TIR”. De ce e improbabil ca „lane ...
Libertatea
Teancuri de euro în scara blocului: momentul în care avocata Adriana ...
Adevărul
Locul unde „Pantera” Daniel Pancu este la loc de cinste, iar Mircea Lucescu ...
GSP SPECIAL
Armistițiu energetic între Rusia și Ucraina: „I-am cerut personal lui ...
Libertatea
Daca te uiti atent la filmulet, vei vedea ca Halep nu stie aromaneste, ea citeste ceva ce nu pare a intelege :) Seamana cu jucatorii aia de la Dinamo pusi sa-si ceara scuze suporterilor, dar citeau textul atat de inexpresiv ca te si bufnea rasul !
”sti sa vorbesti armaneste”! ...asta am inteles din prima
...daca vrei sa afli ce nivel educational are o comunitate citeste pagini de pe platforme de socializare si vei afla! Jalnica populatie mai are tara noastra!
ii consideram pe aromani romani desi limba lor nu are nimic in comun cu limba romana.. aromana imi suna ca limbile arabe sau limba ***.. si limba rusa are cuvinte mai multe care se aseamana cu alea romanesti..
Acest comentariu a fost moderat deoarece continea limbaj vulgar sau jignitor.
Ce limba zici ca vorbesc ardelenii? Cum adica noi ardelenii ne-am pastrat limba, dar moldovenii, dobrogenii, muntenii sau oltenii nu mai stiu altceva decat romaneste, sau cum? Si aromana, pt cultura ta generala (care e la nivelul genunchiului unei broaste) e doar un idiom al limbii romane, nimic altceva!
Si brusc mi s-a facut greata...
te duce capul prea putin, mai nebroaska sau cine mama dracu` esti, sa intelegi ca traditiile sunt importante! dar probabil esti un fan multiculturalism, care se extaziaza cand vede 2 homosexuali pe strada ca se saruta si se tin de mana! aia ar trebui sa-ti dea de gandit, nu ca ardelenii, aromanii sau mai stiu eu isi mentin limba si portul! sa-ti amintesti ca datorita lor vorbesti inca romaneste, nu a fetitelor gheorghe si vasile!
Astia par ca s-au intors in timp cu hainele si limba lor, un fel de oameni primitivi scapati in secolul 21
Conectează-te la contul tău pentru a adăuga comentarii.